Volswagen Golf 1.4 TSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Volkswagen markası, Almanya’da üretilmiş olan bir markadır. Alman araba markaları içerisinde yer alır ve teknolojiyi de Volkswagen modelleri içerisinde bulundurur. Bu markanın Golf serisi içerisinde yer alan bir modeli de Volkswagen Golf 1.4 TSI’dır. Konfor açısından tercih edilebilecek olan bir model olma özelliği göstermektedir.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Golf 1.4 TSI yakıt tüketimi şehir içinde ve şehir dışında farklılaşır. Şehir içinde 6,7 lt/ 100 km yakıt harcamaktadır. Şehir dışında ise 4,3 lt/ 100 km yakıt harcadığı ölçülmüştür. Ortalama olarak da 5,2 lt/ 100 km yani 29 kuruş/ km harcar. Volkswagen Golf 1.4 TSI modelinin yakıt depo hacmi ise 50 lt olarak belirlenmiştir.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Golf 1.4 TSI teknik özelliklerinde motor gücü 125 hp’dir. Benzinli olan aracın yakıt tipi de benzinlidir. Azami hızı 200 km/ saat olan Volkswagen Golf 1.4 TSI, ilk olarak 2008 yılında üretilmiştir. Son olarak da 2012 yılında üretilmiş olan model, ülkemizde de kullanılan Volswagen modelleri arasındadır.

Volswagen Golf 1.4 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Erdal diyor

    Golf’ün 1.6 motorunda yakıt tüketimi bu 1.4 motora göre fark ettirecek derecede fazla. Bu nedenle Golf tercih edecek olursam 1.4 motora gücüm yeter açıkçası.

  2. Ersin diyor

    Volkswagen Golf modeli sportif açıdan en güzel modellerinden bir tanesi. Benim de tercih edebileceğim bir model aslında.

  3. Faruk diyor

    Volkswagen markasının Golf modeli tercih edilecekse 1..6 motor ve altı tercih edilmesi gerekiyor. Özellikle yakıt tüketimi açısından bu şekilde bir tercih yapılması gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.