Volswagen Golf 1.2 TSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

Ülkemizde de yoğum bir şekilde kullanılan Alman araba markaları teknoloji ile kendini geliştirmiş olan marka çeşitlerini bulundurmaktadır. Bunların içinde Volswagen modelleri de gelir. Golf serisinin bir modeli olan Volswagen Golf 1.2 TSI binek araçlar içinde C Segmente sahip olan bir modeldir.

Yakıt Tüketimi

Volswagen Golf 1.2 TSI yakıt tüketimi şehir içinde ve şehir dışında diğer tüm arabalar gibi farklılık göstermektedir. Şehir içinde 6,1 lt/ 100 km yakıt harcayan Volswagen Golf 1.2 TSI, şehir dışında ise 4,2 lt/ 100 km yakıt harcamaktadır. Ortalama yakıt tüketimi 4,9 lt/ 100 km olan modelin yakıt deposu da 50 litre olarak belirlenmiştir.

Teknik Özellikleri

Volswagen Golf 1.2 TSI teknik özellikleri açısından incelendiğinde ilk olarak 110 hp motor gücüne sahip olduğu söylenmelidir. Bununla birlikte Volswagen Golf 1.2 TSI modeli, 1197 cc motor hacmini de bünyesinde bulundurur. Azami sürati 195 km/ saat olarak ölçülen modelin, 380 litre de bagaj kapasitesi vardır.

Volswagen Golf 1.0 TSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. Pınar diyor

    Volkswagen Golf markasını 1.2 motorunun yakıt tüketimi gerçekten çok iyi. Ama genelde benim tercihim 1.4 ve üstü o yüzden Golf hastası olsam da daha üst motorları tercih ederim açıkçası.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.