Volkswagen Golf 3.2 R Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Kişilerin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan arabalar genellikle Almanya’da üretilen araba markaları ile tercih edilmektedir. Bu markalar arasında bulunan Volkswagen modelleri de tercih edilen modelleri bünyesinde bulundurmaktadır. Volkswagen Golf 3.2 R modelinin ayrıntılarına gelin birlikte bakalım.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Golf 3.2 R yakıt tüketimi şehir içinde 13,1 lt/ 100 km yakıt harcar. Şehir dışında da 7,7 lt/ 100 km yakıt tüketen modelin ortalama yakıt tüketimi 9,7 lt/ 100 km olmaktadır. Volkswagen Golf 3.2 R yakıt depo hacmi de 55 lt olarak belirlenmiş bir model olmaktadır.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Golf 3.2 R teknik özellikleri konusuna bakıldığında aracın 250 hp motor gücüne sahip olduğu söylenmelidir. Motor tipi benzinli ve 6 silindirli olan Volkswagen Golf 3.2 R, 250 km/ saat de azami sürate sahiptir. Bagaj kapasitesi 350 lt olarak belirlenmiş model çoğu model ile benzer özellik göstermektedir. Taşıma kapasitesinin de 532 lt olarak belirlenmiş olduğu bu modelde görülen özellikler arasındadır.

Volkswagen Golf 2.0 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Yusuf diyor

    Özellikle Volkswagen Golf modelinde en seri araç olarak değerlendirebilirim bu aracı. 250 HP motor gücü mükemmel bir sürüş keyfi ve hız sağlıyor. Tabi ki yakıt tüketimi de bu motora göre fazla gibi görülse de oldukça iyi gereken tasarruf iç donanımda sağlanmış denebilir.

  2. Leyla diyor

    Volkswagen Golf modelinin bu motor serisinde gerçekten yakıt tüketimi biraz fazla. Ancak araçta mevcut olan performansın oldukça beklentileri karşıladığı bir gerçek.

  3. tufan diyor

    Açıkçası 3.2 motor olması yakıt tüketimini de etkilemiş. Benim tercihim golf modelinin daha düşük motorları olabilir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.