Volkswagen Golf 2.3 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

0

Türkiye’de de beğenilerek kullanılan markalar içerisinde Alman arabaları gelir. Kendilerini oldukça geliştirmiş olan ve teknolojinin de tüm imkanlarını araba markaları içerisine yerleştiren Almanlar, Volkswagen modellerine de sahiptir. Ayrıca Volkswagen modelleri içerisinde gelen Volkswagen Golf 2.3 pek çok avantajı da beraberinde getiren bir model olmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Golf 2.3 yakıt tüketimi şehir içinde 13,7 lt/ 100 km, şehir dışında 7,2 lt/ 100 km’dir. Bu modelin diğer birçok markadan biraz daha fazla yakıt harcadığını söylemek mümkün olmaktadır. Ayrıca Volkswagen Golf 2.3 benzinli olan ve 55 lt yakıt depo hacmine sahip olan bir modeldir.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Golf 2.3 teknik özellikleri açısından incelendiğinde öncelikle 5 silindire sahip olduğu görülmektedir. 220 km/ saat azami sürate sahip olan Volkswagen Golf 2.3, 170 hp motor gücünü de bünyesinde bulundurmaktadır. İlk olarak 1999 yılında üretilmiş olan bu model, klasik türde araba sevenler için tercih edilebilecektir. Son olarak da 2003 yılında üretilmiş olduğu görülür.

Volkswagen Golf 3.2 R Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.