Volkswagen Golf 2.0 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

2

Volkswagen markası Alman arabaları içerisinde çokça tercih edilen bir marka olmaktadır. İlk olarak 1937 yılının Mayıs ayında temelleri atılmış olan marka, şimdi de en çok kullanılan modellere sahiptir. Volkswagen modelleri bünyesinde yer alan Golf’un de farklı modellere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Bu sayede kişiler kendilerine en uygun olan modeli seçebilmektedir. Bu modeller içerisinde Volkswagen Golf 2.0 da yer almaktadır.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Golf 2.0 yakıt tüketimi şehir içinde 7,9 lt/ 100 km iken şehir dışında 4,9 lt/ 100 km’dir. Aracın ortalama olarak 6 lt/ 100 km yakıt harcadığı görülmektedir. Ayrıca Volkswagen Golf 2.0 yakıt depo hacmi 55 lt olarak belirlenmiştir.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Golf 2.0 teknik özellikleri olarak 140 hp maksimum güce sahip olan bir modeldir. Azami sürati 203 km/ saat olan Volkswagen Golf 2.0, 4 silindire sahiptir. Motor hacmi 1968 olarak belirlenmiş olan bu modelin 350 lt de bagaj kapasitesi ölçülmüştür.

Volkswagen Golf 1.9 TDI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. Mürsel diyor

    2.0 motorunda yine de uygun bir yakıt tüketimi bulunduğunu söyleyebilirim. Ama gerçekten bence Golf alımlarında 1.6 motorun tercih edilmesi en ideal olanı.

  2. Emrah diyor

    Volkswagen markasının en önemli modellerinden bir tanesi olarak gösterebilirim bu Golf modelini ama benim de tercihim daha çok 1.6 motor olurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.