Volkswagen Golf 1.9 TDI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

4

Dünyanın en iyi arabalarına sahip olan Alman araba markaları avantajları sebebi ile kullanılmaya devam etmektedir. Volkswagen modelleri içerisinde yer alan bir model de Volkswagen Golf 1.9 TDI olmaktadır. Modelin ilk olarak 1999 yılında, son olarak da 2001 yılında üretildiğini söylemek mümkündür.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Golf 1.9 TDI yakıt tüketimi şehir içinde 6,6 lt/ 100 km iken; şehir dışında 4,1 lt/ 100 km’dir. Aracın ortalama yakıt tüketiminin de 4,9 lt/ 100 km olduğu hesaplanmıştır. Volkswagen Golf 1.9 TDI yakıt depo hacmi 55 lt olan bir model olmaktadır.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Golf 1.9 TDI teknik özellikleri içerisinde 1896 cc motor hacmi gelmektedir. Maksimum gücü 90 hp olarak belirlenmiş olan Volkswagen Golf 1.9, 4 silindire sahiptir ve motor tipi dizeldir. Bununla birlikte azami sürati 180 km/ saat olarak ölçülmüş olan modelin önden çekişli özellik gösterdiğini söylemek de mümkün olacaktır. Bagaj hacmi de 330 lt’dir.

Volkswagen Golf 1.9 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

4 Yorumlar
 1. Mahir diyor

  Volkswagen araçlarında motor büyük olsa da bence yakıt tüketimi ideal rakamlarda geziyor merak ettiğim yer alan bu yakıt tüketim rakamları acaba ne derece gerçekçi baktığım takdirde baya gerçeğe yakın duruyor da şehir içi yakıt tüketimi ama 1.9 motor ile şehir dışı yakıt tüketimi bu denli düşüş gösterir mi acaba

  1. Aras diyor

   Göteriyor volkswagen uzun yolda her zaman daha yüksek perfomans göstermekte olan bir araç şehir dışında tanıyamazsın arabanı vites geçişleri hele muazzam yakıt tüketimi daha da güzel emin ol dostum

 2. melih diyor

  Emin olun denedim ve azami sürat 180i geçiyor, aracın bu motordaki serisi resmen uçuyor

 3. Arzu diyor

  1.8’de daha fazla bir yakıt tüketimi ile karşılaşmıştım, sanırım araçların sonunda yazan bu TDI ve benzeri şeyler yakıt tüketimini de çok yakından etkiliyor. Pek anlamıyorum ama bu çıkarımda bulundum acaba doğru mu bilgisi olan var mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.