Volkswagen Golf 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

1937 yılında kurulmuş olan ve Alman araba markaları içerisinde yer alan Volkswagen, gün geçtikçe kendini geliştirmekte olan araba modellerini bünyesinde taşır. Volkswagen modelleri içerisinde ve Golf’ün bünyesinde olan Volkswagen Golf 1.6 modeli de çoğu ülkede hala kullanımda olan bir model olmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Golf 1.6 yakıt tüketimi şehir içinde 9,7 lt/ 100 km iken; şehir dışında 5,6 lt/ 100 km’dir. Ortalama yakıt tüketiminin ise 7,1 lt/ 100 km olduğu görülmektedir. Volkswagen Golf 1.6 modelinin yakıt depo hacmi ise 55 lt’dir.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Golf 1.6 teknik özellikleri olarak 188 km/ saat maksimum sürate sahiptir. İlk olarak 2008 yılında üretilmiş olan Volkswagen Golf 1.6’nın , 305 lt en fazla bagaj hacmi bulunmaktadır. Önden çekişe sahip olan modelin 5 vitesi vardır. Gücü 102 bg olarak belirlenmiştir ve hızlanması 100 km/ saat olarak 11.3 sn’dir. Motor pozisyonunun ön ve enine olduğunu da söylemek mümkündür.

Volkswagen Golf 1.4 TSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. uğur diyor

    Şehir içinde yakıt tüketimi biraz yüksek görülse de Volkswagen Golf serilerini oldukça seviyorum. Bu nedenle tercih edebilecek bir model olduğunu teknik özelliklerinden dolayı da söyleyebilirim

  2. Melek diyor

    Golf modellerinde ben özellikle motor tipine ve yakıt tüketimine bakıyorum. Bu iki seçenek için özellikle tercih edilebilecek olan motor tipi olarak 1.6 motor tipini önerebilirim.

  3. Osman diyor

    Şehir içindeki yakıt tüketimi neredeyse 10 litreye yakın, çoğu BMW modellerinde bile böyle bir tüketim ile karşılaşmadım. Bence biraz fazla.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.