Volkswagen Golf 1.6 TDI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

5

Arabalar son dönemlerde en büyük ihtiyaç durumuna gelmiştir. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kişilerin en büyük ihtiyaçlarından birisi de araba olmaktadır. Çok fazla markanın olması da markaların arasındaki rekabeti arttırmakta ve tüm markalar en iyi şekilde öne çıkmaya çalışmaktadır. Alman araba markaları da yoğun olarak tercih edilir. Volkswagen modelleri içerisinde bulunan Volkswagen Golf 1.6 TDI modeli de çokça tercih edilmektedir.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Golf 1.6 TDI yakıt tüketimi olarak şehir içinde 4,6 lt/ 100 km yakıt tüketiminde bulunur. Şehir dışında ise 3,5 lt/ 100 km yakıt tüketen bu modelin ortalama yakıt tüketimi 3,9 lt/ 100 km’dir. Volkswagen Golf 1.6 TDI modelinin yakıt depo hacmi ise 50 lt’dir.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Golf 1.6 TDI teknik özellikleri içerisinde 1598 cc motor hacmi bulunur. 5 koltuğa sahip olan Volkswagen Golf 1.6, 192 km/ saat azami sürate sahiptir. İlk olarak 2012 yılında üretilmiş olan model, son olarak da 2015 yılında piyasaya sürülmüştür.

Volkswagen Golf 1.6 FSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

5 Yorumlar
 1. gurkan diyor

  Alman araba markaları arasında bence tercih edilmesi gereken en önemli seri Golf serileridir. Nitekim aracın yakıt tüketiminin de oldukça iyi olduğunu görmekteyim.

 2. Gökhan diyor

  Volkswagen Golf’ün özellikle sportif görünümü ve konforu benim çok hoşuma gidiyor, ayrıca tercih edilecekse direk 1.6 motorunun tercih edilmesi taraftarı olduğumu da söyleyebilirim.

 3. Leman diyor

  Volkswagen markasında eğer Golf modeli tercih edilecekse bence tercih edilmesi gereken en önemli motor tipi özellikle yakıt tüketimi açısından bende Gökhan gibi 1.6 motoru tavsiye edebilirim. Çünkü daha üstüne çıkıldığında yakıt tüketiminde gerçekten gözle görülebilir bir fark bulunuyor diyebilirim.

 4. Emir diyor

  Yakıt tüketimi gerçekten çok uygun, ben Golf modellerinde hem bu yakıt tüketimini hemde görüntü ve performansını çok seviyorum. Gerçekten 1.6 motor Golf için tercih edilebilir.

 5. Rıza diyor

  Eğer Volkswagen markasında Golf modelini almayı düşünüyorsanız kesinlikle yakıt tüketimi için TDI seçmenizi tavsiye ederim. 1.6 motor da yakıt tüketimi açısından oldukça uygun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.