Volkswagen EOS 1.4 TSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

2

Alman markaları olarak ismini sayabileceğimiz bir marka da Volkswagen olmaktadır. Volkswagen modelleri içerisinde beğenilerek kullanılan bir model de Volkswagen EOS 1.4 TSI’dir. Bu modelin genel olarak farklı renk seçeneklerine sahip olduklarını da söylemek gerekmektedir. Bununla birlikte bu modelin tercih edilmesinin asıl sebeplerinden birisi de modelin oldukça rahat bir kullanıma sahip olmasıdır.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen EOS 1.4 TSI yakıt tüketimi açısından diğer bir çok modelden farklılık göstermektedir. Şehir içinde 8,5 lt/ 100 km ölçülmüş olan modelin şehir dışında ise 5,6 lt yakıt harcadığı görülmektedir. Bununla birlikte Volswagen EOS 1.4 TSI modeli ortalama olarak 55 litre depo hacmine sahiptir.

Teknik Özellikleri

Volswagen EOS 1.4 TSI teknik özellikleri olarak 160 hp motor gücüne sahiptir. Bunun yanı sıra azami sürati 215 km/ saattir. Motor tipi benzinlidir ve 4 silindire sahiptir. Volswagen EOS 1.4 TSI modeli 2009 yılında üretilmiş olan Volswagen modelleri arasında yer almakta olan bir arabadır.

Volkswagen Bora 1.9 TDI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. Hayrani diyor

    Volkswagen’ın EOS modelinde sadece bu 1.4 motorlar mı var daha yükseği yok mu?

  2. faruk diyor

    Bu kasayı açıkçası pek yakıştıramadım Volkswagen’in EOS modeline. Araçta yakıt tüketimi ise oldukça iyi, peki bu sonunda yazan TSI ne anlama geliyor?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.