Volkswagen Bora 1.8 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Ülkemizde de Alman markaları genellikle tercih edilen modelleri oluşturmaktadır. Güvenilir yapıları olmalarından kaynaklı olarak modellerinin de kullanıldığı görülür. Bununla birlikte Volkswagen modellerinden birisi olan Volkswagen Bora 1.8 de gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Bora 1.8 yakıt tüketimi açısından bakıldığında modelin, şehir içinde ve şehir dışında farklı şekilde benzin tükettiğini söylemek mümkündür. Şehir içinde 12,5 lt/ 100 km olarak benzin tüketirken; şehir dışında bu oran 6,9 lt/ 100 km olmaktadır. Ayrıca yakıt deposu da 55 litre olarak ölçülmüştür. Volkswagen Bora 1.8 ortalama olarak 8,9 lt/100 km yakıt harcamaktadır.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Bora 1.8 teknik özellikleri konusuna bakıldığında aracın motor tipinin 4 silindir ve motorlu olduğu görülmektedir. Azami sürati 198 km/ saat olan Volkswagen Bora 1.8’in hızlanması ise 100 km/ saat cinsinden 11,6 sn’dir. Bununla birlikte taşıma kapasitesi de 625 kg olarak belirlenmiştir ve araçta 5 koltuk bulunmaktadır. Bagaj kapasitesi 340 kg’dir.

Volkswagen Bora 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*