Volkswagen Bora 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

‘’Halkın arabası’’ anlamına gelen Volkswagen markasının 1937’den beri profesyonel anlamda araba ürettiği bilinmektedir. Almanların savaş zamanında kendilerini daha iyi geliştirebilmeleri adına araba ürettikleri de bilinmektedir. Bununla birlikte Alman markaları arasında yer alan bir marka da Volksagen’dir. Volkswagen modelleri genellikle rahatlık açısından tercih edilen modelleri içerir. Bu marka içerisinde yer alan Volkswagen Bora 1.6 da rahatlık arayan kişiler için özel olarak geliştirilmiş ve üretilmiştir.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Bora 1.6 yakıt tüketimi şehir içinde 11,4 lt/ 100 km iken; şehir dışında 6,3 lt/ 100 km’dir. Bununla birlikte ortalama yakıt tüketiminin de 8,1 lt/ 100 km olduğunu söylemek mümkündür. Yakıt depo hacminin de 55 litre olarak belirlendiği de görülmektedir. Volkswagen Bora 1.6 modeli benzin ve LPG sistemine sahiptir.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Bora 1.6 teknik özellikleri konusu, markanın meraklısı olan kişiler için oldukça önem taşır. Volkswagen Bora 1.6 otomatik vitese sahiptir ve önden çekişlidir. Motor gücü ise 102 hp olarak belirlenen modelin azami sürati 185 km/saattir.

Volkswagen Arteon R Line Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*