Volkswagen Arteon 1.5 TSI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

En çok tercih edilen markaların ev sahipliğini yaptığı Alman araba markaları teknik özellikleri açısından da dünyanın her yanından tercih edilmeye devam etmektedir. Almanların üretmiş olduğu markalar içerisinde yer alan Vollkswagen de farklı olan Volkswagen modellerini bünyesinde taşımaktadır. Ayrıca bu markanın üretmiş olduğu Volkswagen Arteon 1.5 TSI modeli de ülkemizde de tercih edilen modellerden birisi olmaktadır.

Yakıt Tüketimi

Volkswagen Arteon 1.5 TSI yakıt tüketimi açısından incelendiğinde modelin, şehir içinde yaklaşık olarak 6.5 lt/ 100 km, şehir dışında ise 4.3 lt/ 100 km yakıt yakmaktadır. Ortalama yakıt tüketiminin ise 5.1 lt/ 100 km olarak ölçüldüğünü söylemek mümkündür. Ayrıca Volkswagen Arteon 1.5 TSI benzinlidir ve yakıt depo hacmi ise 66 lt olarak belirlenmiştir.

Teknik Özellikleri

Volkswagen Arteon 1.5 TSI teknik özellikleri konusuna bakıldığında gücü göze çarpmaktadır. 150 bg güce sahip olan Volkswagen Arteon 1.5 TSI’nın maksimum sürati 222 km/ saattir. Ayrıca 4 silindiri bulunan modelin önden çekişli olduğunu da söylemek gerekir.

 

1 yorum
  1. mehmet diyor

    Aracın yakıt tüketimi mükemmel, keşke dizel tercihi de olsaydı. Dış görünüş olarak aynı Jettaya benziyor aslında. Aralarında çok büyük farklar var mı karşılaştırma yazılarınız olacak mı acaba?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.