Porsche Panamera Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

0

Porsche markası Alman araba markaları içerisinde yer alan bir marka olmaktadır. Üretiminin kaliteyi taşıması ve konforu da beraberinde getirmesi Porsche modellerinin neden tercih edildiğini de bizlere göstermektedir. Bununla birlikte Porsche Panameramodelinin gün geçtikçe de daha fazla tercih edildiğini söylemek mümkün olabilmektedir.

Yakıt Tüketimi

Porsche Panamera yakıt tüketimi şehir içinde 16,4 lt/ 100 km, şehir dışında 7,8 lt/ 100 km yakıt harcar. Spor araba modeline sahip olmasından kaynaklı olarak modelin fazlaca yakıt tüketiminde bulunduğu söylenebilir. Porsche Panameramodelinin yakıt depo hacmi ise 80 litre olarak belirlenmiştir.

Teknik Özellikleri

Porsche Panamera teknik özellikleri yoğun olan bir model özelliği göstermektedir. Modelin azami hızı 261 km/ saat olarak tasarlanmıştır. Porsche Panamera modelinin ilk olarak 2009 yılında, son olarak da 2011 yılında üretiminin olduğu görülmektedir. Motor tipi benzinlidir ve motorun da 6 silindire sahip olduğu görülmektedir. Kasa tipi hatchback olan modelin bagaj ile birlikte toplam 5 kapısı da vardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.