Porsche Panamera Turbo Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

En iyi araba markaları üreticilerine sahip olan Alman arabaları kalitesi açısından da tercih edilmektedir. Ferdinand Porsche tarafından kurulmuş olan Porsche markası da geniş Porsche modellerine sahip olan arabaları içermektedir. Panarema serilerindne birisi olan Porsche Panamera Turbo modelinin özellikleri aşağıda incelenmiştir.

Yakıt Tüketimi

Porsche Panamera Turbo yakıt tüketimi şehir içinde 17 lt/ 100 km yakıt tüketimine sahip olan bir model olma özelliğindedir. Şehir dışında da bu oranın düştüğü ve 8,4 lt/ 100 km oranında olduğu görülmüştür. Porsche Panamera Turbo modeli ortalama 11,5 lt/ 100 km yakıt tüketiminde bulunur. Yakıt depo hacmi ise 100 lt olmaktadır.

Teknik Özellikleri

Porsche Panamera Turbo teknik özellikleri açısından azami hızı görülebilmektedir. Aracın 303 km/ saat azami hıza sahip olduğu söylenebilir. Bununla birlikte Porsche Panamera Turbo modelinin 4806 cc motor gücü vardır. Motor tipi benzinli ve 8 silindirli olan Porsche modelinin, son olarak 2014 yılında üretilmiş olduğu da görülmektedir.

1 yorum
  1. yakup diyor

    Mükemmel performansta, görünüşte bir araç. Zaten adı üstünde Porsche. Ama o yakıt tüketimine dayanabilecek maddi güç kimde var tartışılır. Araba yakmıyor resmen içiyor maşallah

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.