Porsche Panamera Turbo S Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

0

Geniş kitleler tarafından tercih edilen Alman araba markaları Porsche markasını da kendi bünyesinde taşımaktadır. Spor araba modellerinde bir numaralı araba üreticilerinden olan Porsche modelleri de geniş bir sıkaladan oluşur. Bu modeller içerisinde tartışmasız olarak Panamera serisi en iyi serilerden birisi olma özelliğini göstermektedir. Porsche Panamera Turbo S modelinin genel özellikleri de aşağıda yer almaktadır.

Yakıt Tüketimi

Porsche Panamera Turbo S yakıt tüketimi şehir içinde ve dışında farklılık göstermektedir. Şehir içinde ortalama olarak 17 lt/ 100 km yakıt harcayan model, şehir dışında 8,4 lt/ 100 km yakıt harcar. Porsche Panamera Turbo S modelinin ortalama olarak ise 11,5 lt/ 100 km yakıt harcadığı ölçülmüştür. Bununla birlikte aracın yakıt depo hacmi de 100 lt olarak hesaplanmıştır.

Teknik Özellikleri

Porsche Panamera Turbo S teknik özellikleri açısından 306 km/ saat azami sürate sahiptir. Ayrıca modelin 4 koltuk kapasitesi bulunmaktadır. 4806 cc motor hacmine sahip olan Porsche Panamera Turbo S, günümüzde de tercih edilen model olma özelliğini göstermektedir.

Porsche Panamera S Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.