Porsche Panamera S Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

0

Araba markaları içerisinde geniş bir kitle tarafından tercih edilen Porsche markası da Almanya’nın ürettiği araba markaları içerisinde yer almakta olan bir markadır. Porsche Panamera S modeli Porsche modelleri bünyesinde yer almakta olan bir modeldir. Modelin tercih edilmesinin asıl sebebi de güvenli ve rahat olmasıdır. Kullanıcılar tarafından tam not alan bu modeli gelin yakından inceleyelim.

Yakıt Tüketimi

Porsche Panamera S yakıt tüketimi şehir içinde ve dışında diğer tüm araba modelleri gibi farklılık göstermektedir. Şehir içinde 18,8 lt/ 100 km yakıt yakmaktadır. Şehir dışında da 8,9 lt/ 100 km yakıt harcadığı görülür. Porsche Panamera S modelinin yakıt depo hacmi de 80 lt olmaktadır.

Teknik Özellikleri

Porsche Panamera S teknik özellikleri konusuna bakıldığında azami hızı gözükmektedir. Azami hızının ise 285 km/ saat olması önemli bir özellik olmaktadır. Ayrıca aracın benzinli ve 8 silindire sahip olduğu da görülmektedir. Kasa tipi hatchback olan Porche Panamera S’in ilk olarak 2009, son olarak da 2011 yılında üretilmiş olduğu görülür.

Porsche Panamera GTS Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.