Porsche Panamera Diesel Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Porsche, ülkemizde de tercih edilen markalardan birisidir. Alman arabaları bünyesinde bulunan Porsche modelleri yeni tasarımlara da sahiptir. Teknolojinin de imkanları ile birlikte gün geçtikçe daha da gelişmiş motor sistemleri yaratmaya devam etmektedirler. Porsche Panamera Diesel modelin de gelişmiş bir motor sistemine sahip olduğu görülmektedir.

Yakıt Tüketimi

Porsche Panamera Diesel yakıt tüketimi şehir içinde 8,1 lt/ 100 km yakıt harcama özelliğini göstermektedir. Şehir dışında da bu modelin 5,6 lt/ 100 km yakıt harcadığı hesaplanmıştır. Porsche Panamera Diesel ortalama olarak 6,5 lt/ 100 km yakıt tüketiminde bulunur. Aracın yakıt depo hacmi ise 80 lt’dir. Bununla birlikte yakıt tipi dizeldir.

Teknik Özellikleri

Porsche Panamera Diesel teknik özellikleri azami sürati 242 km/ saattir. Bu modelin motor tipinin 6 silindirden meydana geldiğini de söylemek gerekmektedir. Bununla birlikte Porsche Panamera Diesel 2967 cc motor hacminden oluşan bir modeldir. Bagaj kapasitesinin de 445 lt olarak belirlenmiş olması yük taşımak isteyen kişiler için uygun olmaktadır.

Porsche Panamera 4 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. serkan diyor

    Bu Porsche Panamera modelinde aracın dizel olması oldukça yakıt tüketimini olumlu etkiliyor. Gerçekten eğer bu araç alınacaksa dizel seçeneği tercih edilmelidir.

  2. Yüksel diyor

    Porsche modellerinde dizelin bu kadar etkileyeceğini düşünmüyordum. Gerçekten yakıt tüketimi açısından büyük bir tasarruf var.

  3. Ümran diyor

    Fiyatı uygun olsa gerçekten Porsche markasının Panamera modelindeki dizel seçeneğini tercih ederim. Gerçekten yakıt tüketiminde gözle görülebilir derecede bir düşüş var ve bu durum çok iyi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.