Porsche Panamera 4 E-Hybrid Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Dünya’daki araba üreticileri arasında olan tüm milletlerin en iyi tasarımlara sahip olanı Alman arabaları olmaktadır. Savaş döneminde de kendilerini giderek geliştirmiş olan bu milletin tasarım açısından oldukça iyi modellere sahip olduğu görülmektedir. Porsche modelleri içerisinde yer alan Porsche Panamera 4 E- Hybrid de kendini her anlamda geliştirmiş olan bir model olma özelliğini göstermektedir.

Yakıt Tüketimi

Porsche Panamera 4 E- Hybrid yakıt tüketimi konusuna bakıldığında ortalama olarak 6,8 lt/ 100 km gibi bir oranda yakıt tüketimine sahip olduğu görülür. Bununla birlikte Porsche Panamera 4 E- Hybrid modelinin yakıt depo hacmi 80 litre olarak belirlenmiştir. Aracın depo hacmi diğer spor araba modelleri ile hemen hemen eşdeğerde özellik göstermektedir.

Teknik Özellikleri

Porsche Panamera 4- E Hybrid teknik özellikleri benzinli olma özelliği göstermektedir. 2894 cc motor hacmine sahip olan modelin, 462 hp de maksimum gücü vardır. Azami sürati de 278 km/ saat olan Porsche Panamera 4- E Hybrid, üretimine devam edilen modellerden birisidir.

Porsche Panamera 4 S Diesel Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Yusuf diyor

    Hybrid motora sahip olması özellikle yakıt tüketimini oldukça olumlu etkilemiş. Porsche markasının diğer markaları ile kıyaslama yapıldığında yakıt tüketiminin oldukça uygun olduğunu söyleyebilmek de mümkün olabiliyor böylelikle.

  2. Kamil diyor

    Araç resmen doğa dostu donanımlara sahip, yakıt tüketimi de bir Porsche modeline göre oldukça uygun. Ben teknik özelliklerini ve performansını çok beğendim.

  3. Yasin diyor

    Porsche markasının araçlarında genel olarak yakıt tüketimi çok uçuklarda oluyor. Ancak Hybrid motor tipi aracın yakıt tüketimini gerçekten olumlu etkilemiş görünüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.