Porsche Boxster Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Son dönemlerde de kullanım alanının oldukça genişlediği Alman araba markalarının vazgeçilmeyen markalarından birisi de Porsche olmaktadır. Porsche modelleri gerek dış görünüşü olarak gerekse de motor sistemi olarak tercih edilen modellere sahiptir. Porsche Boxster modelinin de ilk olarak 2002 yılında, son olarak da 2005 yılında üretilmiş olan bir model olduğunu söylemek mümkündür.

Porsche Boxster Yakıt Tüketimi

Porsche Boxster yakıt tüketimi şehir içinde ve şehir dışında farklılık göstermektedir. Şehir içinde 14,2 lt/ 100 km yakıt harcayan model, şehir dışında 7,1 lt/ 100 km yakıt harcar. Ortalama olarak Porsche Boxster modelinin 9,7 lt/ 100 km oranda yakıt harcadığını söylemek mümkündür. Bununla beraber aracın yakıt deposunun hacmi ise 64 lt olarak belirlenmiştir.

Porsche Boxster Teknik Özellikleri

Porsche Boxster teknik özellikleri olarak modelin 2 koltuklu modellerden olduğunu söyleyebiliriz. Taşıma kapasitesi 325 kg olan aracın motor gücü 228 hp olarak ölçülmüştür. Porsche Boxster modelinin azami sürati 253 km/ saat olarak belirlenmiştir.

Porsche Boxster S Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Şahin diyor

    Orta gelirli bir insan olarak sadece porsche markasının arabalarını inceleyebilirim bilgiler için teşekürler inş bende alıcam bir gün ama şimdilik sizleri okumak ile yetiniyorum diyelim 😀

  2. serhat diyor

    Eğer yaz mevsimini çok yaşııyorsanız mükemmel bir araç :). Zaten gerek teknik özelliklerinden gerek yakıt tüketiminden kendini belli ediyor…

  3. Harun diyor

    253 km hız :O Sportif ve hız tutkunu kişiler için oldukça iyi bir araç 🙂

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.