Porsche Boxster S Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

1947 yılında Stutgard’da kurulmuş olan bir marka özelliği gösteren Porsche, Almanya’nın ürettiği araba markaları içerisinde de büyük bir beğeni ile kullanılan modelleri kapsar. Porsche modelleri içerisinde Boxster da yer almaktadır. Görünüş açısından da oldukça beğenilerek kullanıldığını söylemek mümkündür. Porsche Boxster S modelinin genel özelliklerine gelin birlikte bakalım.

Yakıt Tüketimi

Porsche Boxster S yakıt tüketimi şehir içinde 16,4 lt/ 100 km iken şehir dışında da 8 lt/ 100 km yakıt harcamaktadır. Genel olarak pek çok araba modelinden daha fazla yakıt harcayan bir model olma özelliğini göstermektedir. Aracın yakıt depo hacmi ise 64 litre olarak belirlenmiştir. Porsche Boxster S modelinin ortalama yakıt tüketiminin 11,1 lt/ 100 km yakıt harcadığı bilinmektedir.

Teknik Özellikleri

Porsche Boxster S teknik özellikleri incelendiğinde motor gücü 260 hp’dir. Modelin ilk olarak 2002 yılında üretilmiş olduğu göze çarpar. Bununla birlikte Porsche Boxster S modelinin son olarak 2005 yılında üretilmiş olduğu görülür.

Porsche Boxster GTS Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. Ahmet diyor

    Ben şahsen sportif arabaları daha çok seven ve hatta üstü açık arabaların hastası birisiyim, özelliklerini ve aracın markasını göz önünde bulundurunca hayran kaldım..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.