Porsche Araba Markası – En Güzel Spor Arabalar

1

Yarış arabaları ile beraber ön planda yer almakta olan Porsche araba markası sürücülerine günlük yaşam içerisinde kullanabilecekleri modelleri de beraberinde sunmaktadır. Porsche araba gövdesi içerisinde belirli bir dönem içerisinde alüminyum materyal kullanarak arabalarını üretmiştir. Bu sayede ise hafif gövdesi ile beraber hız anlamında rakiplerine karşı bir ayrıcalık yakalayarak öncü olmuştur.

Bunun beraberinde ise belirli bir dönem Hollanda polisleri Alman araba markası olarak yer alan Porsche’un 356 modelini kullanmıştır. Tasarımı ve görünüşü ile beraber nostaljik bir çağrışımı yer alan bu model dünya genelinde uzun yıllar tutulmuş bir seçenek olarak yer almaktadır. Bunun haricinde araba gibi seçeneklerin dışına çıkarak birçok uçak modelinin ön gövdesini tasarlayan fabrika her geçen gün yeni seçenekler ile beraber tasarımını sürdürmüştür.

Hız ve güvenlik ayrıcalıkları sayesinde şuana kadar Alman araba markaları arasında yer alan Porsche araba markasının yer alan yarışlar içerisinde 24.000 yarış kazandığı bilinmektedir. Motor tasarımında kendi mühendislerini yetiştiren firmanın logo tasarımı içerisinde ise Ferrari ile büyük bir benzerliğinin yer alması ise dikkatleri üstüne çekmektedir.

Tüm bu bilgilerin haricinde ise Alman marka arabalar içerisinde yer alan Porsche’un Harley Davidson motosikletleri için ise 60 dereceli ve çift eksantrikli motor üzerinde imzasının yer aldığı bilinmektedir. Sadece araba yerine birçok piyasa için çalışmalar yapmış olan bu marka araba seçenekleri içerisinde tasarımı ile normallerin dışında görünüş sunmaktadır.

1 yorum
  1. Hüseyin diyor

    Gerek motor gücü gerek ise iç dizaynı ile mükemmel bir marka!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.