Porsche 924 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

1

Görünüş açısından da farklılık arayanlar için geliştirilmiş olan Porsche modelleri farklılık yaratmak isteyen kişiler için gün geçtikçe kendini geliştirmektedir. Almanya’nın ürettiği arabalar içerisinde yerini alan bu modellerden 1984 yılında üretimine başlanan Porsche 924 araba meraklıları tarafından da oldukça beğenilen bir model olma özelliği göstermektedir.

Yakıt Tüketimi

Porsche 924 yakıt tüketimi şehir içinde 13.11 lt/ 100 km iken şehir dışında 11.24 lt/ 100 km olmaktadır. Aracın yakıt tipinin ise benzinli olduğunu söylemek gerekmektedir. Yıl içinde 2385 litre yakıt harcadığı ortalama olarak hesaplanmıştır. Porsche 924 modeli ortalama olarak da 9.08 lt/ 100 km yakıt harcayan bir model olmaktadır.

Teknik Özellikleri

Porsche 924 teknik özellikleri konusu incelendiğinde öncelikle iki kapıya sahip olduğunu söylemek gerekir. Düz silindire sahiptir ve 4 adet silindiri bulunmaktadır. Porsche 924 modelinin motor düzeninin uzunlamasına şekilde tasarlandığı bilinmektedir. Bunun haricinde farklı renklere de sahip olan modelin klasik model araba isteyen kişiler tarafından tercih edildiğini söylemek mümkündür.

Porsche 718 Boxster Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. yavuz diyor

    Görüntü itibariyle tam bir yarış arabası, resmen uçar bu araba, tabi yakıt tüketimi de ona göre oluyor. Lüks kesimin tercih edebileceği bir model.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.