Porsche 718 Boxster Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

4

Alman araba markaları bünyesinde yer alan ve görünüş olarak da oldukça tercih edilen markalardan birisi Porsche olmaktadır. 1947 yılında kurulmuş olan ve bünyesindeki arabaları da hızlı bir şekilde arttırma imkanına sahip olan Porsche modelleri teknoloji ile birlikte harmanlanan farklı modellere sahip olmaktadır. Bu modeller arasında da Porsche 718 Boxster yer alır.

Yakıt Tüketimi

Porsche 718 Boxster yakıt tüketimi şehir içinde 9,9 lt/100 km iken şehir dışında 6,0 lt/ 100 km yakıt tüketiminde bulunmaktadır. Posche marka arabalar içerisinde ortalama bir yakıt tüketimine sahip olan Porsche 718 Boxster modelinin 54 lt yakıt deposu hacmi bulunmaktadır.

Teknik Özellikleri

Porsche 718 Boxster teknik özellikleri olarak öncelikle 300 bg güce sahip olduğu görülmektedir. İki kapılı olan bu modelin yakıt tipi de benzin olmaktadır. Ayrıca Porsche 718 Boxster ilk olarak 2016 yılında üretilmeye başlanmış olan bir model olarak göze çarpmaktadır. Günümüzde de hala üretiminin yapıldığı bir model olarak görünür.

4 Yorumlar
 1. Lütfü diyor

  Dizel seçeneğinin bulunmaması, sadece benzin yakıt tipi ile üretiminin sağlanması bir dezavantaj gibi görülse de aracın hızı ve gücü oldukça iyi durumda bakıldığında. Bu nedenle de dezavantajın teknik özellikleri ile kapatıldığını söyleyebilirim.

 2. Uygar diyor

  Bu aracın renk açısından çeşitleri var değil mi? Bir de 718 Boxster modelinin Türkiye’de satışı var mı varsa da bu satışlarda fiyatlar ne durumda bunun araştırmasını yapabilir misiniz?

 3. serdar diyor

  Oldukça sportif, hız açısından da beklentileri karşılayan bir araç. Keşke fırsatım olsa da bu araca sahip olabilsem… Ben şahsen bu aracın yalnızca sportif görünümüne ve hızına tutkunum.

 4. Rıza diyor

  Porsche benim hayal bile edemeyeceğim kalitede bir marka. Özellikle de bu 718 Boxster serisi. Görüntüsü ve özellikleri bana oldukça cazip gelse de sanırım hiçbir zaman bu araca binemeyeceğim fiyatlarından dolayı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.