Opel Adam 1.4 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

4

Alman arabaları içerisinde yer alan ve oldukça eski bir geçmişe sahip olan Opel markası, tüm dünyada gerek konforu gerekse de teknik özellikleri açısından beğenilerek kullanılır. Opel modelleri arasında yer alan Adam serisi de farklı özellikleri ile karşımıza çıkar. Aşağıda da Opel Adam 1.4 modelinin genel özellikleri anlatılmıştır.

Yakıt Tüketimi

Opel Adam 1.4 yakıt tüketimi olarak pek çok modelden farklı özellik göstermektedir. Benzin yakıt türüne sahip olan bu modelin şehir içinde 6.6 lt/ 100 km yakıt harcadığı, şehir dışında ise 4.1 lt/ 100 km yakıt tükettiği söylenebilmektedir. Aracın yakıt depo hacmi de 35 litre olarak belirlenmiştir.

Teknik Özellikleri

Opel Adam 1.4 teknik özellikleri konusunda pek çok modeli arkasında bırakmıştır. Diğer Adam serileri gibi 3 kapılı olan bu model, 150 bg motor gücüne sahiptir. 210 km/ saat maksimum gücü bulunan modelin ilk olarak 2015 yılında üretimine başlandığı da görülebilir. Hatchback kasa tipine sahip olan bir modeldir.

Opel Adam 1.2 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

4 Yorumlar
 1. Kübra diyor

  Küçük, sportif ve yakıt tüketimi açısından oldukça uygun bir araç. Özellikle bayanlar kullanım kolaylığı açısından rahatlıkla tercih edebilir aslında.

 2. hüsnü diyor

  Ben bu modeli karıma almayı düşünüyorum. Ancak sıfır almak kafamdaydı acaba üretimi hala devam ediyor mu? Bir de tabi ki en önemli konu fiyatları, bu aracın 1.4 motorlarında fiyatlar ne kadar?

 3. Selen diyor

  Eşim bana doğum günümde bu aracı almıştı, kendisi de Megane kullanıyor. Bir süre onun arabasını kullanmıştım ve işkence çekmişim… Gerçekten tam bana göre bir araç bu Opel Adam modeli. Teknik özelliklerine de harfiyen katılıyorum benim için eşsiz bir model.

 4. Can diyor

  Opel Adam modelindeki kolay sürüş imkanını çok seviyorum. Bu aracın 1.4 Motoru özellikle yakıt tüketimi açısından bence en uygun olanı. Bu nedenle direk benim tercih edebileceğim bir model.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.