Mercedes C 350 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

4

Mercedes C 350 2005-2007 yılları arasında üretilen ve halen ikinci elden satışı devam eden bir araçtır. Aracın motor özellikleri beğenilmektedir fakat yakıt konusunda çok tutumlu olmaması eleştirilen yönleri arasındadır. Alman araba markaları arasında yer alan Mercedes bu aracıyla da her zamanki gibi müşterilerini memnun bırakmayı bilmiştir.

Yakıt Tüketimi

Mercedes C 350 yakıt tüketimi bakıldığında aracın şehir içinde 100 kilometrede 13.7 litre; şehir dışında ise 7 litre yakıt tükettiği görülmektedir. Aracın yakıt türü benzindir. Aracın benzin deposu 62 litredir.

Teknik Özellikleri

Mercedes C 350 teknik özellikleri açısından incelendiğinde aracın motor gücünün 272 hp olduğu görülmektedir. Aracın maksimum torku ise 350 nm’dir. Bu aracın silindir hacmi ise 3498 cc’dir. Araç en fazla 250 km/saat hızla sürat yapabilmektedir. Aracın 0 km hızdan 100 km hıza ulaşabilme süresi yaklaşık olarak 6.4 saniye gibi kısa bir süredir. Bu araç manuel şanzımanlı bir araçtır. Teknik özellikler açısından beğenilen özelliklere sahiptir.

Mercedes C 220 CDI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikler

buradan ulaşabilirsiniz.

4 Yorumlar
 1. Fikret diyor

  Aracın yakıt tüketimi gerçekten çok fazla. Ama teknik özelliklerine bakıldığında gerek motor gücü gerek hızlanma süresi ve maksimum hızı açısından bu tüketimi karşıladığı da söylenebilir.

 2. Faruk diyor

  Mercedes C250 teknik özellikleri açısından çok iyi bir Mercedes modeli. Özellikle hız tutkunları tarafından değerlendirebilecek bir model. Ben şahsen bu modelini çok beğeniyorum.

 3. Tarık diyor

  Fikret gibi açıkçası ben de Mercedes’in bu C serisinde özellikle şehir içindeki yakıt tüketimini çok fazla buldum. Ama aracın gerek görüntüsü gerek gücü mükemmel görünüyor, durumu olanlar için tercih edilebilecek bir model aslında.

 4. Ali diyor

  Mercedes C350 modeli benim beklentilerimi gerçekten karşılıyor. 0-100 km arası hızlanması 6.4 saniye ve benim için oldukça ideal. Şahsen görüntü olarak da çok beğendiğim bir Mercedes modeli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.