Mercedes C 320 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Alman otomobil markaları arasında yer alan Mercedes  hep pek çok kişinin sahip olmak isteyeceği araçlar üretmiştir. Orta sınıfta yer alan bu C sınıfı araçlar konforlu ve teknik özellikler açısından güçlü araçlardır.

Yakıt Tüketimi

Mercedes C 320 yakıt tüketimi araştırıldığında aracın benzinle çalışan bir araç olduğu görülmektedir. Aracın yakıt deposu 62 litre kapasiteye sahiptir. Bu araç şehir içinde 100 kilometre 16.3 litre benzin tüketmektedir. Aracın şehir dışında bir otobanda sabit süratle gittiğinde harcadığı benzin miktarı ise 100 kilometrede 7.8 litredir. Mercedes C 320 karma olarak 100 kilometrede harcadığı miktar 100 kilometrede ortalama 10.9 litredir.

Teknik Özellikleri

Mercedes C 320 teknik özellikleri bakıldığında güçlü bir motoru olduğu söylenebilir. Aracın motor gücü 218 hp’dir. Aracın maksimum torku 310 nm’dir. Silindir hacmi ise 3199 cc’dir. Araç manuel şanzımanlıdır. Aracın 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza ulaşma süresi 7.7 saniyedir. Aracın ulaşabileceği maksimum hız ise 248 km/saattir.

Mercedes C 350 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Oğuz diyor

    100 km’de yapmış olduğu yakıt tüketimi oldukça fazla. Ama Mercedes C 320 serisinin konfor ve hız durumu oldukça olumlu olduğu için bu aracın tercih edilebileceğini söyleyebilmekteyim.

  2. Leyla diyor

    Mercedes’in C serisinin en çok beğendiğim modelleri arasında diyebilirim. Özellikle hızlanması ve iç donanımları beni çok etkiliyor bu araçtaki.

  3. Miray diyor

    Şehir içindeki 16.3 litrelik yakıt tüketimi durumu benim de çok bulduğum bir durum açıkçası. Ama hızı ve gücü de bir o kadar iyi duruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.