Mercedes C 230 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikler

3

Alman marka arabalar arasında yer alan bu C230 modeli 2006 yılında üretilmeye başlanmıştır. Günümüzde hala ikinci elden alıcısı bulunan bu modelin üretimi 2011 yılında durdurulmuştur.

Yakıt Tüketimi

Mercedes C 230 yakıt tüketimi özellikleri incelendiğinde aracın benzinli bir araç olduğu görülmektedir. Araç 62 litre yakıt deposu hacmine sahiptir. Aracın şehir içinde 100 kilometrede harcadığı benzin miktarı 13.5 litredir. Araç şehir dışında 100 kilometrede ortalama 6.8 litre benzin tüketmektedir.

Teknik Özellikler

Mercedes C 230 teknik özellikler incelendiğinde aracın manuel şanzıman özelliği olduğu görülmektedir. Bu aracın maksimum torku 245 nm’dir. Aracın gücü ise 204 hp’dir. Mercedes C 230 modelinin silindir hacmi ise 2496 cc’dir. Bu araç 100 km hıza yaklaşık 8.3 saniyeye de çıkabilmektedir; araç maksimum 243 km/saat hıza ulaşmaktadır.

Mercedes C 240 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Kaya diyor

    Mercedes’lerde acaba sürekli şehir içi seyahatler yapsak bu ilerleyen zaman içerisinde yakıt tüketimini arttırır mı veya azaltır mı arada bir sizce uzun yol yapılmalı mı bazen sanki aracım çekişten düşüyor gibi geliyor sebebi sürekli şehir içi kullanım olabilir mi

  2. serkan diyor

    Makam aracı görüntüsü var. Ama tutulmadığından mı yoksa başka bir nedenden mi bu aracın üretimi durduruldu acaba

  3. Mehmet diyor

    100 km’ye çıkış süresi ve maksimum sürati açısından diğer C serisindeki modellerine göre kendi farkını ortaya koymuş, ancak çok fazla yakıt tüketiminin olduğunu düşünüyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.