Mercedes C 220 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

3

Mercedes Alman otomobil markaları arasında çok uzun yıllardan beri en çok sevilen ve en çok sahip olunmak istenen araçları üreten marka olarak bilinmektedir. Araçları yenilemesi ve eski serilerini günümüze uyarlamayı bilmesi ile Mercedes’in hem eski hem de yeni araçlar hep çok tutmaktadır.  Mercedes  C 220 de unutulmaz araçları arasındadır.

Yakıt Tüketimi

Mercedes C 220 yakıt tüketimi incelendiğinde 1993 yılında üretilmeye başlayan bu aracın oldukça iyi bir yakıt tüketim performansı olduğu görülmektedir. Aracın yakıt deposu hacmi 62 litredir. Araç benzinli bir araçtır. Aracın 100 kilometrede tükettiği benzim miktarı karma olarak 8.7 litredir.

Teknik Özellikleri

Mercedes C 220 teknik özellikleri incelendiğinde aracın gücünün 150 hp olduğu görülmektedir. Aracın silindir hacmi 2199 cc’dir. Bu aracın maksimum torku 210 nm’dir. Araç 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza 10.4 saniyede çıkabilmektedir. Bu aracın gidebileceği maksimum hız ise 210 km/saattir.

Mercedes C 220 D Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikler

buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Tülay diyor

    Bu araçta en çok iç konforu seviyorum. Aracı siz sürmüyorsunuz donanım paketleri sayesinde adeta yolu kendisi gidiyor.

  2. mürsel diyor

    Motor gücü ve yakıt tüketimi arasında bağlantı kurulduğunda ideal olduğu görülebilir. Ben Mercedes hayranı birisi olarak bu aracın tavsiye edilebilecek bir model olduğunu söyleyebiliyorum.

  3. serkan diyor

    Mercedes C220’nin oldukça kemikli bir görünümü var, yakıt tüketimi de ideal aslında. Bu aracın fiyatları nasıl Türkiye’de bunun bir araştırması yapılacak mı?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.