Mercedes C 220 D Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikler

3

Mercedes’in C serisi araçları o kadar çok beğenilmiştir ki zamanında çok fazla beğenilen ve tutulan bu araçlar zamanla yenilenmiş ve yeni seri piyasaya sürülmüştür.Alman arabaları markaları arasında Mercedes’in C serisi araçları unutulmazlar listesindedir.

Yakıt Tüketimi

Mercedes C 220 D yakıt tüketimi özelliklerine bakıldığında aracın dizel yakıt tükettiği görülmektedir. Aracın yakıt deposu 62 litredir. Bu araç karma olarak 100 kilometrede 6.9litre dizel yakıt tüketmektedir. Bu da aracın kilometre başına ortalama olarak 36 kuruş dizel tükettiğini göstermektedir.Şehir içinde daha fazla yakıt tüketen aracın şehir dışında daha az yakıt tükettiği bilinmektedir.

Teknik Özellikler

Mercedes C 220 D teknik özellikleri incelendiğinde 1993 yılında üretilmeye başlanan bu aracın motor hacminin 2155 cc olduğu görülmektedir. Aracın maksimum torku 150 nm’dir. 95 hp motor gücü olan bu araç dönemindeki araçlara göre oldukça iyi teknik özelliklere sahiptir. Mercedes C 220 D 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza 16.3 saniyede çıkabilmektedir. Bu aracın çıkabileceği maksimum hız ise 175 km/saat hızdır. Arkadan çekişli bu araç manuel şanzımanlıdır.

Mercedes C 230 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikler

buradan ulaşabilirsiniz.

 

3 Yorumlar
  1. Ilgaz diyor

    Mercedes serisinde görüntüsü ile hızı oldukça uyuşmayan bir araç. Umarım üstün motorları da vardır.

  2. Rıfkı diyor

    Ilgazın da dediği gibi görüntüsü açısından oldukça güzel duruyor. Bunun haricinde yakıt tüketimi de aslında iyi. Aracın ülkemizdeki fiyat aralığını merak ettim açıkçası.

  3. Fırat diyor

    Eğer dizel olarak tercih edilirse yakıt tüketimi açısından oldukça uygun, zaten teknik özellikleri de oldukça cezbediyor. Benim tercih edebileceğim Mercedes modelleri arasındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.