Mercedes C 220 CDI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikler

2

Mercedes C sınıfı araçlarının yenilenmiş modelleri artık çok daha fazla oturmuş bir sisteme sahiptir. Alman araba markaları arasında yer alan Mercedes araçları günümüzde pek çok kişinin sahip olmayı arzuladığı araçları üreten bir marka olmaya devam etmektedir.

Yakıt Tüketimi

Mercedes C 220 CDI yakıt tüketimi özellikleri incelendiğinde bu aracın 62 litre yakıt deposu olduğu görülmektedir. Aracın yakıt tipi dizeldir. Bu araç ortalama karma olarak 100 kilometrede 6.8 litre dizel tüketmektedir. Mercedes C 220 CDI aracının 100 kilometrede şehir içi yakıt tüketimi 9.2 litredir; şehir dışında ise 5.3 litre dizel tükettiği saptanmıştır.

Teknik Özellikleri

Mercedes C 220 CDI teknik özellikleri incelendiğinde üretimine 2007 yılında başlanan bu aracın özelliklerinin oldukça göz doldurduğu görülmektedir. Bu aracın gücü 170 hp’dir. Aracın motor hacmi 2148 cc’dir. Bu aracın maksimum torku ise 400 nm’dir. Araç en fazla 220 km hıza çıkabilmektedir. Aracın 0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza çıkabilme süresi yaklaşık olarak 8.8 saniyedir. Otomatik vitesli bir araçtır.

Mercedes C 200 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. Harun diyor

    Hız ve konfor açısından istekleri karşılayabilecek bir araç olsa da dolayısıyla yakıt açısından da insanları oldukça zorlayacaktır…

  2. Hakan diyor

    170 hp beygir gücü araçta oldukça iyi duruyor. Bunun yanında maksimum hızını da iyi buldum. Mercedes’in sevdiğim modelleri arasında yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.