Mercedes C 200 D Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikler

2

Mercedes’in C serisi efsane serilerinden bir tanesidir. Hem eski hem de yeni araçları günümüzde bile oldukça fazla tutulan araçlar olmuşlardır. Genellikle orta sınıf modellerin olduğu bu seride araçlar konfor vaad etmektedir. Alman marka arabalar arasında Mercedes’in önemi her aracında kaliteyi yükseltmesi sayesinde daha da artmaktadır. Mercedes C 200 D sevilen otomobil modellerinden bir tanesidir.

Yakıt Tüketimi

Mercedes C 200 D yakıt tüketimi araştırıldığında aracın yakıt deposunun 62 litre olduğu görülmektedir. Bu araç ortalama olarak 100 kilometrede 6.7 litre dizel tüketmektedir. Araç şehir içinde 100 kilometre 7.1 litre dizel tüketmektedir, şehir dışında 5.2 lt dizel yakıt tüketmektedir. Aracın yakıt türü dizeldir.

Teknik Özellikler

Mercedes C 200 D teknik özellikleri incelendiğinde orta sınıf bir araç modeli olduğu görülmektedir. Aracın motor hacmi 1997 cc’dir. Bu otomobilin motor gücü ise 75 hp’dir. Aracın maksimum torku ise 130 nm’dir. Araç 0 kilometrede 100 kilometre hıza yaklaşık olarak 18.4 saniyede çıkabilmektedir.

Mercedes C 200 d BlueTEC Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. kemal diyor

    Aracın dizel olması özellikle Mercedes C serisi gibi bir arabada oldukça tasarruf sağlamış gözüküyor. Sırf yakıt tüketimi açısından maddi durumunum iyi olsa değerlendirebilirim bu modeli. Zaten teknik özellikleri de muazzam görüldüğü üzere.

  2. Rıza diyor

    Güç olarak diğer Mercedes C serisindeki modellere göre daha az bir gücün bulunduğu görülebiliyor. Ancak dizel olması yakıt tüketimi açısından büyük bir avantaj. Tasarruf açısından Mercedes’in tercih edilecek önemli modelleri arasındadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.