Mercedes C 200 d BlueTEC Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

2

Alman arabaları arasında Mercedes modelleri genellikle yakıt konusunda tasarruflu ve teknik özellikler açısından oldukça gelişmiş araçları olan bir markadır. Bu yüzden Mercedes modelleri çoğu zaman pek çok kişinin hayallerini süsleyen araçlar olmaktadır. Mercedes C 200 D BlueTEC Mercedes’in orta sınıf modelleri arasında yer alan ve tercih edilen modellerinden bir tanesidir.

Yakıt Tüketimi

Mercedes C 200 d BlueTEC yakıt tüketimi incelendiğinde aracın yakıt deposunun 48 litre olduğu görülmektedir. Aracın yakıt türü dizeldir. Şehir içi ve şehir dışında ise ortalama 100 kilometrede 4 litre civarında yakıt tüketen bir araçtır.

Teknik Özellikleri

Mercedes C 200 d BlueTEC teknik özellikleri arasında en başta aracın gücünün 136 hp olduğunu söylemek gerekmektedir. Araç otomatik vitesli bir araçtır. Aracın motor hacmi ise 1598 cc’dir. Araç  0 kilometre hızdan 100 kilometre hıza yaklaşık olarak 9,7 saniyede çıkabilmektedir. Aracın gidebileceği en yüksek hız limiti 218 km/saattir.

Mercedes C 200 CDI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. Süleyman diyor

    Mercedes C200 d BlueTEC modelini özellikle yakıt tüketimi açısından çok uygun buldum. Maksimum hızı da etkileyici aslında. Teknik detayları açısından gerçekten güzel özelliklere sahip bir araç

  2. Servet diyor

    Araçta motor gücü gerçekten iyi ve ben de Süleyman gibi Mercedes modellerine göre aracın yakıt tüketimini iyi buldum. BlueTEC ne demek, avantajları neler açıkçası bunu da merak ettim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.