Mercedes A 45 AMG Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

1

Son modellerinden biri olan A45 AMG modeli, Mercedes- Benz modellerine göre oldukça hızlı seviyede bir araçtır. Mercedes, A serisi ile hem klasik şıklığı hem de sportif yapıyı kullanıcılarına sunmak istemiştir. A45’in de bu açıdan ideal araçlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.  Diferansiyel sistem, ısıtmalı ve hafıza ön koltuk, keylessgo özelliği, ledekranlar, bixenon far gibi sayısı özelliği bulunmaktadır. Mercedes modelleri arasında tercih edilmesinin en önemli nedeni ise hız ve güç dengesidir.

Mercedes A45 AMG Teknik Özellikleri

Hatchback kasalı araç C segmentinde bulunan bir modeldir. 4 silindirli olan motorun gücü ise 360 hp’dir. Araç 100 kilometre hıza yalnızca, 4.6 saniyede çıkabilmektedir. Şanzımanından söz etmek gerekirse 4×4 çeker ve 7 vitesli olduğunu söyleyebiliriz. Ulaşabileceği maksimum şehir içi seviye ise 250 kilometre hızdır. Motor hacmi 1991 cc olup, maksimum tork gücü ise 450 nm’dir.Maksimum güç 360 hp yani 265 kw gücünde olduğunu da belirtelim.

Mercedes A45 AMG Yakıt Tüketimi

Sportif araç sınıfında olduğu için yakıt tüketiminin de buna benzer bir paralellik gösterdiğini söyleyebiliriz. Benzinli seçeneğinde bulunan araç, şehir içinde 8,8 litre ve şehir dışında ise 5,8 litredir. Ortalama olarak ise, 6,9 litredir. Alman araba markaları arasında farklı olarak, 56 litre ile daha geniş bir yakıt deposuna sahiptir.

1 yorum
  1. Hüseyin diyor

    Maksimum hızı ve motor gücü çok yüksek görünüyor A 45 AMG serisinde. Aracın bu özelliklerine göre yakıt tüketiminin de aslında oldukça iyi olduğunu söyleyebiliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.