Mercedes A 200 AMG Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

2

Mercedes A serisinin hızlı araçlarından biri de A200’dür. Hatchback kasa yapısına sahip araçlardan biridir. Deri iç dizaynı, yol bilgisayarı, hız sabitleyici, anahtarsız çalışma fonksiyonu gibi özellikleri bulunmaktadır. Dış tasarımı olarak da birçok kişi tarafından beğenilen bir seri olmakla beraber, birçok renk seçeneğine sahiptir. ABS, BAS, ASR, Isofix gibi güvenlik özellikleri de bulunan bir araçtır.

Mercedes A 200 AMG Teknik Özellikleri

C segmentinde yer alan hızlı araç, 4 silindirli benzinli ve dizel seçenekleri ile piyasada bulunmaktadır. İlk olarak 2015 yılında üretimine başlamıştır.Motor güvü 156 hp ola araç hatchback kasaya sahiptir. 7 vites ve önden çekişlidir. 100 kilometre hıza yalnızca 7,8 saniyede çıkmaktadır. Azami hızı ise serideki birçok araçtan hızlı 224 kilometredir. Motor olarak, hacmi 1595 cc’dir. Maksimum tork gücü ise 250 nm ve 4 bin rpm’dir. Mercedes modelleri A serisinde, 5,300 rpm motor gücüne sahip iyi araçlardan biridir. Aracın net ağırlığı 1395 kg ile taşıma kapasitesi ise 540 kg’dir.

Mercedes A 200 AMG Yakıt Tüketimi

Benzin ve dizel seçenekleri olan aracın ortalama yakıt tüketimi, 100 km baz alırsak, 5,1 litre olduğunu söyleyebiliriz.100 km’de şehir içinde 6,7 litre, şehir dışında ise, 4,2 litre harcamaktadır.  Serideki modellerde olduğu gibi 50 litre yakıt hacmi bulunmaktadır. 4 silindirli motora sahip olan aracın sportif segmentte olduğunu düşünürsek  Alman arabaları içerisinde ortalama değerde iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Mercedes A 180 Prime Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

2 Yorumlar
  1. Selin diyor

    Mercedes serisi içerisinde model yükseltmek istiyorum ama yazı içerisinde yakıtın çok fazla harcandığı dikkatimi çekti şehir içerisinde bu belirtilen tutar daha da yükselir mi yoksa aynı bu şekilde mi olur acaba

  2. mehmet diyor

    Araç oldukça güvenilir ve güçlü, sürüş keyfi açısından da istenilen beklentiyi karşılayabiliyor. Yakıt tüketimi açısından da aslında bakıldığında performans durumu göz önünde bulundurulunca oldukça uygun olduğu görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.