Mercedes A 180 Urban Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

0

Birçok segmentte araç barındıran Mercedes’in kompakt serisindeki araçlardan biri de A180 Urban modelidir. Sportif tasarımlarının en önemli örneklerinden biridir bu model. A serisi, kaliteli ve kullanıcılarına konforu sunan bir Mercedes serisidir. Teknolojik olarak da Alman arabaları içerisinde önde olan bu sınıf araçlar, akıllı telefonların entegre edilmesi konusunda da uyumludur. Eco, Sport, Comfort gibi araç sürüş seçenekleri de bulunuyor.

Mercedes A180 Urban Teknik Özellikleri

Son olarak 2015 yılında üretilen araç, kendi serisindeki en güncel halidir. Önden çekişli olan araçta 7 vites bulunmaktadır. Motor tipi ise, serideki çoğu araç gibi 4 silindirlidir. 5 kapılı olan araç C segmenti kapsamında yer almaktadır. Hızlı araçlardan biri olan Urban,  maksimum 202 km hıza çıkabilmektedir. 100 kilometre hıza ise 9.1 saniyede yükseliyor. Mercedes modelleri arasında sportif segmentinde olan bu aracın motor gücü 122 hp’tir. Araç taşıma kapasitesi ise 525 kg’dır. Uzunluğu, 4292 mm, yükseklik ise 1433 mm’dir.

Mercedes A180 Urban Yakıt Tüketimi

Benzinli modeli üzerinden değerlendirdiğimizde, aracın 100 kilometrede ortalama olarak 5,7 litre harcadığını söyleyebiliriz. Şehir içinde ise, 7,3 lt ve şehir dışında 4,8 lt harcamaktadır. Yakıt depo hacmi diğer modellerinde olduğu gibi 50 litredir.Motor hacmi 1595 cc ve tork ise 200 nm seviyesindedir. Sportif bir araç olmasından dolayı kendi sınıfı içerisinde iyi bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.