Mercedes A 180 Prime Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

1

C segmentine ait modellerden biri olan Prime, motor ve teknik özellikler bağlamında tatmin edici bir modeldir.Hatchback kasa özelliğine sahip olanlardan biridir. ABS, Latch, ESP, İsofix gibi birçok güvenlik sistemlerine sahiptir. Konfor ve görüş elemanları açısından da iyi bir araçtır. Mercedes modelleri arasında bulanan Prime, yolcu, çocuk ve yaya güvenliği açısından da yüksek not almıştır.

Mercedes A 180 Prime Teknik Özellikleri

Motor hacmi olarak 1595 cm3’lük bir kapasiteye sahip olan araç standart olarak 4 silindirlidir. Dakika başına tork ise 200 nm’dir. Hızlı araçlardan biri olan Prime, 100 km hıza 9.2 saniyede çıkabilmektedir. Önden çekişli olan araç, manuel şanzıman tipine sahiptir. 1370 kg ağırlığında olan aracın bagaj hacmi ise 341 litredir.En son modeli 2015 yılında piyasaya sürülmüştür. Dizel ve benzinli seçeneklerine sahiptir. Motor gücü ise 109 hp seviyesindedir. Çekiş kontrol sistemi ve ASR sistemleri de bulunmaktadır.

Mercedes A 180 Prime Yakıt Tüketimi

Toplam yakıt kapasitesi 56 litre olan araç birçok Alman arabaları açısından geniş bir hacme sahiptir. Bununla beraber, 100 kilometre bazında şehir içi tüketimi 4.7 litredir. Şehir dışı tüketimi ise 3,6 litre. Ortalama olarak da 4.0 litre harcayan araç modeli, A serisi bağlamında oldukça az yakan araçlardan biridir. Ortalama karbondioksit salınımı ise kilometre başına 105 gram olarak bildirilmiştir.

Mercedes A 180 Blue Efficiency Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

1 yorum
  1. tarık diyor

    Bu modelde ABS haricinde diğer belirttiğiniz güvenlik sistemlerini bilmiyorum ama eminim ki bunlar aracı oldukça güvenilir yapıyordur. Zaten bunu Alman araba markası olmasından da anlayabilmek mümkün.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.