Mercedes A 160 Avantgarde Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

0

Uzun senelerden beri üretilen bu araç tam olarak 2001 yılında piyasaya sürülmüştür. Motor ve performans açısından ideal bir dengeye sahiptir. Şu an için piyasada çok fazla bulunmasa da, f/ p açısından birçok kişi tarafından tercih edilen bir modeldir. A serisinin klasik çoğu özelliğini taşımaktadır. Alman arabaları arasında değerlendirilirse hız olarak da iyi olduğunu söyleyebiliriz.

 

Mercedes A 160 Avantgarde Teknik Özellikleri

Yarı otomatik olarak tabir edilen araç 5 vites ve önden çekişli bir araçtır. Motor gücü, 102 hp’dir ve hacim olarak da 1598 cc olarak bilinmektedir. Maksimum tork gücü 150 nm’dir. Saatte ulaşabileceği maksimum hız, 180 km/ h’dir. 100 kilometre hıza ise 12.2 saniyede çıkmaktadır. Bu skala için hızlı bir araç olduğunu söyleyebiliriz. 4 silindirli motora sahiptir. Benzinli ve dizel seçenekleri bulunmaktadır. Aracın taşıma kapasitesi ise, 520 kilogramdır. Bagaj iç hacmi de 390 lt olarak bilinmektedir.

Mercedes A160 Avantgarde Yakıt Tüketimi

A 160 Avantgarde modeli, Mercedes modelleri arasında özellikle de A serisini baz alırsak en çok yakıt harcayan modellerinden biri diyebiliriz. Buna karşın da aynı oranda yakıt depo hacmi daha fazladır birçok alternatifine göre. Şehir içi, 100 km’de 6,1 litre harcarken şehir içinde ise 100 km için 10,4 litre benzin harcamaktadır. Ortalama olarak 7,7 litre olan aracın depo hacmi ise 54 litre.

Mercedes A 150 Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.