Mercedes A 150 Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

0

Kompakt araç sınıfından en çok tercih edilen modelleri barındıran A serisi, hızı ve konforu bir arada sunmaktadır. Alman arabaları arasında fark yaratan bu seri ilk olarak 2012 yılında çıkmıştır. Sportif bir dış tasarıma sahiptir genel itibariyle. İç dizaynı olarak da teknolojik gelişmeleri hissedebileceğiniz şık bir düzene sahip. Dynamic Select özelliği ile de kullanıcılarına farklı özellikler ve konfor sunmaktadır.

Mercedes A150 Teknik Özellikleri

A serisi kapsamında B segmentinde bulunan bir araçtır. Hatchback kasa tipine sahip olan araç standart 5 kapılıdır. Önden çekişli araç, saatte maksimum 175 km hıza çıkabilmektedir. 100 kilometre için harcana süre ise 12,6 saniye. Manuel ve otomatik seçenekleri olan araç 2004 yılından beri piyasada bulunmaktadır. Mercedes modelleri arasında sıkça tercih edilen aracın motor gücü ise 95 hp. Maksimum tork ise 140 nm’dir. Aracın motor hacmi ise 1498 cc olarak biliniyor. 4 silindirli motora sahiptir. Taşıma kapasitesi 540 kilogram olan aracın, bagaj kapasitesi ise 435 litre.

Mercedes A150 Yakıt Tüketimi

Benzinli ve dizel seçenekleri bulunan aracın ortalama yakıt tüketimi, 100 kilometre için 6,2 litredir. Şehir içini baz aldığımızda ise, 7,9 litre, şehir dışında ise, 5.4 litredir. Totalde yakıt deposunun hacmi ise 54 litre olarak biliniyor. Üst modellere göre bir seviye daha fazla harcama yapıyor olsa da kendi klasmanında başarılı bir araçtır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.