Mercedes A 140 Classic Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

1

Mercedes- Benz’in A serisi içerisindeki eski modellerinden biri olan A140 ilk olarak 1998 yılında üretime başlamıştır. Bilinen son modeli ise 2001 yılında üretildi. Dış görünüm açısından diğer modellere kıyasla küçük gözükse de iç hacim açısından rahat edilebilecek bir araç yapısındadır. Alman arabaları modelleri arasında eski bir model olsa da günümüz orta segmenti için ideal diyebiliriz.

Mercedes A140 Classic Teknik Özellikleri

B segmentine ait olan araç klasik olan Hatchback kasa tipine ve 5 kapılı sisteme sahip. Şanzıman özellikleri kapsamında, önden çekişli ve manuel vitesli olduğunu söyleyebiliriz. Aracın yapmakta olduğu maksimum sürat 170 km/ hızdır. 100 km hıza ise, 12,9 saniyede çıkmaktadır. Mercedes modelleri içerisinde eski sayılabilen bir model olsa da motor özellikleri açısından da, 82 hp motor gücü, 1397 cc motor hacmi ve 130 nm maksimum tork gücüne sahiptir.  3575 mm uzunluğunda olan araç 1601 mm yüksekliğe sahiptir.

Mercedes A140 Classic Yakıt Tüketimi

Mercedes- Benz modelleri içerisinde değerlendirme  yapmak gerekirse yakıt tüketimi açısından orta seviyede olduğunu belirtebiliriz. Yakıt depo hacmi olarak araç 54 litrelik bir imkana sahiptir. Ortalama olarak 100 kilometre için 7,1 litre kullanmaktadır. Şehir içinde ise, 9,8 litre ve şehir dışında 5,6 litre olarak yakıt tüketim değerleri paylaşılmıştır. Aracın benzinli ve dizel seçenekleri bulunmaktadır.

1 yorum
  1. Veli diyor

    Motor gücü ve torku oldukça ideal seviyede Mercedes markası için, bunun haricinde bu güçteki bir araç için yakıt tüketimi de oldukça uygun. Bilgiler için teşekkür ederim

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.