En Lüks Alman Arabaları- En Pahalı Arabalar

6

Almanya araba konusunda yıllardır geliştirdiği teknolojisi sayesinde herkesin sahip olmak isteyeceği araçları üretmiştir. Mercedes, Audi, BMW gibi markaların araçları her zaman lüks kategorisinde sayılan araçlar olmuştur. Aşağıda geçtiğimiz yıl en pahalı satılan Alman araba modellerini inceleyebilirsiniz.

1 – Mercedes Maybach

Mercedes Maybach modeli motor gücü ve fiyatı ile adından oldukça fazla bir şekilde bahsettirmiş bir araçtır. Lüks otomobil konusunda çığır açan bu markanın aracı kesinlikle beklentilerinizi karşılayacak bir lüks içermektedir. Araç tasarımı sayesinde eşsiz güzelliğini sizlere sunmaktadır.

Fiyatı: 8 milyon dolar.

Motor: Çift turbo / 12 silindir.

Uzunluk: 6 metre.

Ağırlık: 3 ton.

Motor Gücü: 700 bg.

0-120 km hızlanma: 4.4 saniyede ulaşabilmektedir.

Max hız: 351 km/saat.

Ortalama yakıt tüketimi: Kilometre başına 4 litre yakıt tüketiyor.

2 –Audi A8 Long Modeli

Audi A8 long modeli lüksün zirvesinde yer alan araçlardan bir tanesidir. Araba tanıtımlarında ve araba camiasında bilinen lakabı ile “Lüksün Gemisi” olarak anılmaktadır. Oldukça güçlü teknik özelliklere sahip olan bu araç rakiplerine göre üstün bir duruşa sahiptir. Bu araç sayesinde kendinizi oldukça ayrıcalıklı ve farklı hissedebilirsiniz.

Fiyatı: 1.5 milyon TL.

Uzunluk: 5.27 metre.

Silindir Hacmi: 6299 cc.

Motor Gücü: 500 bg.

0-100 km hızlanma: 4.6 saniyede ulaşabilmektedir.

Max hız: 295 km /saat.

Şehir içi yakıt tüketimi: 13.7 litre.

Şehir dışı yakıt tüketimi: 7.9 litre.

Ortalama yakıt tüketimi: 10.0 litre.

3 – BMW 7 Modeli

BMW 7 modelleri yenilenmiş yapısı ve bir bakışta ortaya çıkardığı yeni özellikleri sayesinde pek çok müşterinin memnun kalacağı, lüks içerisinde kullanabileceği özellikleri sunmaktadır. Lüks ve teknolojinin bir arada gelişinin vuku bulduğu bu araç BMW’nin köklü araç deneyimi sayesinde sizi tatmin edebilecek özellikler sunmaktadır.

Fiyatı: 1.7 milyon TL.

Ağırlık: 2.8 ton.

Yakıt Deposu Hacmi: 78 litre.

Motor Gücü: 610 bg.

0-100 km hızlanma: 3.7 saniyede ulaşabilmektedir.

Max hız: 250 km/ saat.

Şehir içi yakıt tüketimi: 18.4 litre.

Şehir dışı yakıt tüketimi: 9.6 litre.

Ortalama yakıt tüketimi: 12.8 litre

4- Porsche Panamera Modeli

Porsche Panamera modeli rakiplerinegöre her zamanki gibi daha ileri teknoloji ve daha güçlü motora sahip bir araç modelidir. Aracın diğer araçlar ile karşılaştırılmasının herhangi bir mantığı yoktur çünkü diğer Porsche araçlarında olduğu gibi bu modelde de kullanıcılar üstün bir hizmet aldıklarını belirtmektedir. Lüks araç kategorisinde yer alan bu araç sayesinde kendinizi ayrıcalıklı ve üstün hissedeceksiniz.

Fiyatı: 1.9 milyon TL.

Uzunluk: 5199 mm

Genişlik: 1937 mm.

Motor Gücü: 330 hp.

0-100 km hızlanma: 5.6 saniyede ulaşabilmektedir.

Max hız: 262 km /saat.

Şehir içi yakıt tüketimi: 9.9 litre.

Şehir dışı yakıt tüketimi: 6.6 litre.

Ortalama yakıt tüketimi: 7.8 litre.

6 Yorumlar
 1. Can diyor

  Bence porsche hepsinden güzel

 2. Fethi diyor

  Açıkçası Mercedes Maybach’in görüntüsünden sonra özelliklerine bakmaya bile ihtiyaç duymadım. Füze gibi bir araç 350 km hız yapması oldukça doğal görülmesi gerekiyor. Mükemmel özelliklere sahip.

 3. Utku diyor

  Tercih yapacak olduğumda BMW 7 modeli yerine Porcshe Panamera modelini tercih ederdim. Hız açısından daha yüksek bir verim sağlarken yakıt tüketimi de daha makul seviyede. Aynı şekilde görüntüsünü de BMW’ye göre daha çok beğendim aslında

 4. faruk diyor

  Porsche Panamera modelinin fiyatı çok yüksek değil mi? Üstelik motor gücü ve hız açısından da markasının diğer modellerine nazaran daha düşük bir seviye var. Neden bu kadar fazla tuttuğunu anlamadım.

 5. Burak diyor

  Bu araçlar arasında en çok dikkatimi çeken model aslında görünüşü ve gücü sayesinde BMW 7 modelleri. Ancak tabi ki diğerlerinde de olduğu gibi yakıt tüketimi konusu oldukça canımı sıktı…..

 6. Serkan diyor

  Maybach modelinin üretimleri devam ediyor mu? Bu aracın Türkiye’deki fiyatları gerçekten ne kadar merak ettim doğrusu çünkü mükemmel bir performansının bulunduğunu görüyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.