BMW Araba Markası İnceleme

0

Araba markaları içerisinde, en popüler ve kaliteli olanlardan biri de BMW’dir. İlk kurulduğu zamanlardan bu yana üretim ve satış anlayışı aynı doğrultuda ilerlemektedir. Alman markaları içerisinde neredeyse en bilineni olan BMW, sektördeki ilk işini motor üretimi üzerine yoğunlaştırmış bir markadır. Ardından seri üretim bandında araçlarını piyasaya sunmaya başlamıştır. BMW sahip olduğu teknoloji ve ürün özellikleriyle de otoriteler tarafından tam not almaktadır.

BMW Marka Tarihçesi

Almanca’da da aynı harflerden oluşan ‘Bavarian Motor Works”açılımına sahip olarak markanın tarihi 1900’lü yılların ilk çeyreğine dayanmaktadır. Marka ismini, 1913 yılında almıştır. Bahsettiğimiz gibi ilk dönemlerde uçak motoru üretimi üzerine çalıştığı için sonraki yıllarda, seri otomobil üretimine geçmiştir. Almanya’nın araba markaları içerisinde yerini edinmeye 1929 yılında ilk kez ürettiği seri üretim araçla başlamıştır diyebiliriz. Münih şehrinde bulunan araç üretim merkezi, ikinci dünya savaşında zor durumda kaldığı için bir süre farklı sektörlerde üretim gerçekleştirmiştir. 1950’li yıllarda piyasaya geri dönen BMW 1960’lı yıllardan sonra günümüze gelen ününü artırarak devam ettirmiştir. Bu ara dönemde BMW motosiklet üretimini de denemiştir.

BMW Günümüz Teknolojisi

BMW araçlarında en dikkat çeken özelliklerden biri, valvetronic olarak bilinen motorun daha etkili ve kaliteli sürüşü sağlayan bir sisteme dönüşmesini sağlayan benzersiz teknolojidir. Cornering braking control, dynamic stability control ve ABS gibi sistemler de frenleme sistemi konusunda son kalite sistemlerindendir.  Maksimum düzeyde kontrol ve direksiyonun daha iyi hissedilmesini sağlayan servotronic sistemi de araçlarda yer alıyor. Almanya’nın ürettiği araba markaları kapsamında yer alan BMW için, Vanos sistemine sahip olduğunu da söyleyebiliriz. Bu sistem ile araç daha iyi bir tork eğrisi sistemine sahip oluyor. BMW araçları teknolojik gelişmeleri en iyi takip eden ve seri şekilde uygulayan bir markadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.