BMW 428 i Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

6

BMW 428 i teknik özellikleri ve bunun haricinde yakıt tüketimi açısından incelenecektir. Fakat bu arabanın yine Alman markaları içerisinde yer alması da onu tercih edilebilir yapmaktadır. Araçlar günümüzde şehir içi ya da şehir dışı ulaşımlarda oldukça kolaylık sağlar. Bundan dolayı da kişiler araç seçimlerinde çok fazla yakıt harcamayan otomobilleri tercih etmek isterler.

BMW 428 i Teknik Özellikleri

BMW 428i teknik özellikleri konusunda gücüne baktığımızda 245 bg/ 5000- 6500 dev/ dak gibi bir özellikte olması diğer bir çok otomobilden daha üst sırada güce sahip olduğu görülür. Hızlanma 6.4 saniye olarak ölçülmüştür. Ayrıca otomobilin maksimum surati 250 kilometredir.

BMW 428 i Yakıt Tüketimi

BMW 428i yakıt tüketimi incelendiğinde yakıt tipi olarak benzin olduğu görülmektedir. Ayrıca yakıt deposunun hacminde ise diğer birçok BMW modelleri ile benzerlik içerisinde olduğu görülür. 60 litre yakıt deposu vardır. Şehir içinde ortalama yakıt tüketimi 8.8 lt/ 100 km iken şehir dışında 5.7 lt/ 100 km’dir.

BMW 420 d xDrive Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

buradan ulaşabilirsiniz.

6 Yorumlar
 1. lütfü diyor

  hızlanma açısından aracın yüksek performansta olduğu görülebiliyor. Yakıt tüketiminde de oldukça fazla bir tüketimi yok. Ama daha uygun yakıt tüketimlerinin bulunduğu BMW modelleri var sitenizde gördüm. Tercih edecek olsam onları seçerdim.

 2. Ahmet diyor

  Yakıt tüketimi açısından ideal bulduğum bu BMW modelinin bir de maksimum hızı çok dikkatimi çekti. BMW’nin 4 serisindeki en iyi modellerinden bir tanesi diyebilirim.

 3. Mahmut diyor

  6.4 saniyede hızlanıyor olması açıkçası beni etkiledi, aracın beygir gücü ve maksimum hızı da oldukça iyi. Yakıt tüketimini çok merak ediyordum ve siteniz sayesinde ona da ulaştım. Bu güçteki bir araç için yakıt tüketiminin de uygun olduğunu söyleyebilirim aslında.

 4. Nurullah diyor

  BMW’nin en çok beğendiğim modelleri arasında yer alıyor bu 418i modeli. Gerçekten gerek hızlanması ve görünüşü açısından 4 serisindeki en güçlü modellerinden bir tanesi

 5. Nazmi diyor

  BMW’nin 4 serisindeki benim yakıt tüketimi açısından gerçekten tasarruflu buldum bir model. Bunun yanında zaten diğer teknik özellikleri de oldukça iyi görünüyor.

 6. Mehmet diyor

  Gerçekten belirttiğiniz bilgiler açısından ben de BMW’nin bu modelinde yakıt tüketiminin çok fazla olmadığını görebiliyorum. Bunun yanında aracın özellikle konforu açısından görüntüsünden çıkarımlar yapabilmekteyim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.