BMW 428 i xDrive Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

3

BMw 428i xDrive Alman araba markaları içerisinde yer alan BMW’ nin yüksek kitle tarafından tercih edilen bir modelidir. Görünüş açısından da klasik türde araba sevenlerin tercihi olmaktadır. Bu modelin ilk üretim yılının 2014, son üretim yılının da 2016 olduğu görülmektedir.

BMW 428i xDrive Teknik Özellikleri

BMW 428i xDrive teknik özellikleri konusunda diğer arabaları geride bırakan yönlere sahiptir. Öncelikle 250 km/ saat maksimum sürati vardır. Bunun haricinde de 245 bg/ 5000- 6500 dev/ dak gücü bulunur. Beş koltuk ve beş kapısı olan bu aracın iç hacmi de geniştir. Dört silindiri vardır ve silindir çapları 84 mm olarak belirlenmiştir.

BMW 428i xDrive Yakıt Tüketimi

BMW 428i xDrive yakıt tüketimi yakıt tipine bakıldığında benzin olduğu görülür. Ayrıca yakıt sistemi direkt enjeksiyondur. Yakıt deposu hacmi ise 60 litredir. Şehir içinde yakıt tüketimi 9.0 litre gibi yüksek bir orandadır. BMW modelleri içerisinde yer alır. Şehir dışında ise bu oran 5.5 litre olmaktadır.

BMW 428 i xDrive Gran Coupe Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

buradan ulaşabilirsiniz.

3 Yorumlar
  1. Faruk diyor

    Teknik özellikler açısından mükemmel bir araç ama nitekim çok yakıyor 🙁

  2. orkun diyor

    Ben beygir gücünü falan oldukça ideal buldum yani iyi ama yakıt tüketimi de bu BMW markasına göre o kadar fazla değil. Yakıt açısından sorun yaşamayacak kişilerin tercih etmesi gereken önemli bir model

  3. Ahmet diyor

    Şehir içinde yakıt tüketimi biraz fazla gibi görülse de aracın teknik özellikleri gerçekten bu yakıt tüketimini karşılıyor. Bence BMW’nin 4 serilerindeki önemli bir model.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.