BMW 420 d Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

5

Günümüzde teknolojinin de hızlı bir şekilde ilerlemesi ile beraber ulaşım sektörü de kendini geliştirmektedir. Büyük şehirlerde yaşayan kişilerin en önemli konusu bir araca sahip olmaktır. Araç seçerken de dikkatli olmak gerekmektedir. Fazla yakıt harcamayan Alman arabaları bu sayede pekçok kişi tarafından tercih edilir. BMW 420d modeli de fazlaca tercih edilen BMW markasının bir modelidir.

BMW 420 d Teknik Özellikleri

BMW 420d model araba görünüş açısından diğer birçok arbadan daha farklıdır. Önü geniş arkası daha dar bir görünüme sahip olan bu model, klasik araba sevenlerin tercihi olmaktadır. İki kapılı olan bu modelin gücü; 184 bg/ 4000 dev/ dak olarak belirlenmiştir. Bu özelliği BMW 420d teknik özellikleri arasında yer almaktadır.

BMW 420 d Yakıt Tüketimi

BMW 420 d yakıt tüketimi diğer BMW modelleri gibidir denebilir. Öncelikle dizel- Commonrail yakıt sistemine sahip olan bu modelin yakıt hacmi 57 litredir. Şehir içinde 5.6- 5.8 lt/ km yakan bu otomobil şehir dışında 4.2- 4.3 lt/ km yakıt harcar.

5 Yorumlar
 1. Fevzi diyor

  Açıkçası yakıt tüketimi ve hız ile güç açısından araç oldukça iyi görünüyor. Şehir içindeki ve şehirlerarasındaki yakıt tüketimi oldukça ideal. Fiyatlarını da merak ettim doğrusu bu derece tasarruflu bir aracın.

 2. Tarık diyor

  BMW 420d modelinin özellikle görünüşü beni çok etkiliyor. Genel olarak baktığımda aracın teknik özellikleri de çok güzel. Şahsen benim direk tercih edebileceğim bir araba.

 3. Hakan diyor

  BMW araba markasının 4 serisindeki en meşhur modellerinden bir tanesi olarak duymuştum bu modeli. Gerçekten Türkiye’deki fiyatlarını da merak ediyorum acaba ne kadardan başlıyordur.

 4. Taner diyor

  BMW 420d modelinde 186 beygir gücünü oldukça iyi buldum açıkçası. Bunun yanında bir de aracın özellikle yakıt tüketim tablosu çok hoşuma gitti, zaten görüntüsünü da genel olarak beğeniyorum.

 5. Firdevs diyor

  BMW 4 serisindeki en beğendiğim araçlardan bir tanesi olmasının temel sebepleri arasında tabi ki aracın yakıt tüketimi ve konforu yer alıyor. Bu iki açıdan BMW modelleri arasında gerçekten çok iyi görüyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.