BMW 418 i Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

6

Almanyanın ürettiği araba markaları yıllardır her ülke tarafından tercih edilmektedir. Çünkü Almanya Dünya Savaşı sırasında araba teknolojisini oldukça ilerletmiştir. Savaş sırasında güçlü bir donanmaya sahip olması gereken Almanya, bu işi de başarılı bir şekilde yapmış ve gelişen otomobil sektörünü günümüze kadar devam ettirmiştir. BMW 418i de bir Alman markası olan BMW’ nin modellerinden birisidir.

BMW 418i Teknik Özellikleri

BMW 418i teknik özellikleri konusunda öncelikle geniş iç hacme sahip olduğu görülür. Üç silindire sahip olan motoru vardır ve silindirlerin çapı da 84 mm olarak ölçülmüştür. Maksimum süratinin ise 213km/ saat olduğu görülmektedir. Gücü ise 143 bg/ 4000 dev/ dak’tır.

BMW 418i Yakıt Tüketimi

BMW 418i yakıt tüketimi konusuna baktığımızda öncelikle dizel yakıt tipine sahip olduğunu söylememiz gerekmektedir. BMW modelleri içerisinde pek çok model de dizel yakıt tipine sahiptir. Şehir içinde ortalama 1 kilometre de 5.4 litre yakıt harcamaktadır. Şehir dışında ise bu oran 1 kilometrede 4.0 lt’dir.

6 Yorumlar
 1. Selim diyor

  Mükemmel bir araç gerek görüntüsü gerek ise gücüyle, ama çok yakıt tüketiyor. Şahsen beni oldukça zorlar ama sahip olmak isterdim.

 2. erdem diyor

  Bence bu araçta dizel yakıt sisteminin bulunması büyük bir avantaj, yakıt tüketimini oldukça olumlu etkilediğini düşünüyorum

 3. Mert diyor

  Sportif görüntüsü ve geniş iç hacminin yanında bu aracın yakıt tüketim tablosu da beni oldukça etkiledi. Bakıldığında gerçekten yakıt tüketimi açısından oldukça tasarruf sağlayan bir araç olduğu görülebiliyor.

 4. Lale diyor

  Maksimum hızı ve Mert’in de dediği gibi sportif görüntüsü ile yakıt tüketimi çok iyi görünüyor. Açıkçası yakıt tüketimi açısında BMW’nin 4 serisindeki en tasarruflu araçlardan bir tanesi olarak değerlendirilebilir gerçekten.

 5. gülsu diyor

  Hacim ve konfor olarak çok iyi bulduğum, şahsen dene fırsatını da yakaladığım bir model BMW 418i modeli. Ben kesinlikle teknik özellikleri açısından da BMW alacaklara bu modeli tavsiye ediyorum.

 6. Lütfü diyor

  BMW 418i modelini gerçekten tasarruf açısından oldukça iyi buldum. Yakıt tüketimini ortalama isteyen ve arayan, BMW modelleri arasındaki bu aracı kesinlikle tercih etmeli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.