BMW 235 i Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

3

BMw 235i model araba, Alman markaları içerisinde bir arabaya sahiptir. Bu model çokça kişi tarafından kullanılmaktadır denebilir. Almanlar tarafından üretilen arabalar yoğun bir şekilde tercih sebebidir. Bunun da sebepleri vardır. BMW, genel olarak sadece otomobil değil bisiklet ya da motor da üreten bir şirket olma özelliği taşımaktadır.

BMW 235i Teknik Özellikleri

BMW 235i teknik özellikleri içerisinde 52 litre yakıt deposunun bulunması vardır. Bunun dışında da 250 km/ saat maksimum hız ölçülmüştür. Ayrıca güç olarak da 326 bg/ 5800- 6000 dev/ dak özelliğindedir. Dört koltuklu olan bu araç, ilk olarak 2014 yılında üretilmiştir. Son üretim yılı ise 2016’ dır. Altı adet silindiri olan otomobil, 84 mm silindir çapına sahiptir.

BMW 235i Yakıt Tüketimi

BMW 235i yakıt tüketimi olarak benzin yakıt tipine sahiptir. Bunun dışında şehir içinde ortalama 10.9 lt/ km yakıt harcamaktadır. Şehir dışında ise her araç gibi daha da azalır ve 6.4 lt/ km olur. BMW modelleri içerisindedir.

3 Yorumlar
  1. Erdem diyor

    BMW’nin belki de en çok sevdiğim serisi, yakıt tüketimi konusunda biraz fazla tüketim yapıyor olsa da oldukça kaliteli bir araç

  2. leyla diyor

    Ben araçlarda motor özelliklerinde bahsedilen silindir adet ve çapının ne işe yaradığını bir türlü anlayamadım, bu konu hakkında da bir yazı yazabilme şansınız var mı?

  3. sadık diyor

    2 kapılı sportif bir araç görüntüsünün yanında genişliği ile aile aracı olarak da kullanılabilecek türde, üstelik yakıt tüketimi ve gücü açısından da beklentileri karşılayan bir model.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.