BMW 228 i Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

3

Alman üretimi arabalar içerisinde bulunan BMW, tercih edilmesinin sebebi genellikle konfor sebebidir. Bu modelin konfor açısından oldukça iyi durumda olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca kaliteli malzemelerin seçilerek otomobilin oluşturulması da ayabaların dayanıklı olmasını sağlamaktadır. BMW 228i modeli de BMW nin modelleri arasında çokça tercih edilmektedir.

BMW 228i Teknik Özellikleri

Güç olarak 245 bg/ 5000- 6500 dev/ dak olarak gözüken bu özellik BMW 228i teknik özellikleri olarak görülmektedir. Bunun haricinde Maksimum sürati 250 km/ saattir. Ayrıca dört koltuğa sahip olan bu araç 2014 yılında ilk defa üretilmiştir. Son üretim yılı ise 2016 olarak gözükmektedir. 52 litre de yakıt deposu bulunmaktadır.

BMW 228i Yakıt Tüketimi

BMW 228i yakıt tüketimi açısından incelendiğinde şehir içinde 8.7 lt/ km’dir. Şehir dışı yakıt tüketimi ise 5.4 lt/ km’ dir. Ortalama yakıt tüketimine bakıldığında ise 6.6 lt/ km olduğu görülmektedir. BMW modelleri içerisinde diğer birçok modelden daha fazla yakıt yaktığını söylemek gerekir.

3 Yorumlar
  1. yüksel diyor

    Aracın maksimum hızından oldukça etkilendim, bunun üretimleri hala devam ediyor mu sıfırını almaya kalkışsak Türkiye’de ne kadar öderiz

  2. Tufan diyor

    BMW’nin bu modelindeki Cabrio kasasına hastayım, özellikle kırmızı renkle ayrı bir güzel duruyor araç. Vermiş olduğunuz teknik veriler de zaten gerek hız gerek performans açısından beni çok etkiledi diyebilirim.

  3. Nergiz diyor

    BMW 228i modelinin yakıt tüketimine ortalama olarak bakıldığında aslında uygun, şehir içinde bir tık yüksek gibi gelebilir ama gerçekten bence aracın donanımları ve teknik özellikleri devreye sokulduğunda uygun bir yakıt tüketimine sahip denilebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.