BMW 220 d Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

3

BMW 220d modeli BMW’nin çokça kullanılan bir araba modelidir. Bu modelin BMW üretimi olması da oldukça kullanışlı olmasına sebebiyet vermektedir. BMW Alman araba markaları içerisinde yer almaktadır. BMW’ nin modellerinin çok tercih edilmesinin sebeplerinden birisi de Almanya’nın Dünya Savaşı sırasında otomobil markasında kendini geliştirmiş olmasıdır. Savaşta düzgün bir savunmaya sahip olabilmesi için otomobil yönünden kendini ilerletmiştir.

BMW 220 d Teknik Özellikleri

BMW 220d teknik özellikleri açısından iyi durumdadır. 184 bg/ 4000 dev/ dak güce sahiptir. Bunun haricinde 230 km/ saat maksimum güce sahiptir. Dört kapılı olan bu modelin, dört silindiri vardır. Dizel yakıt türü bulunmaktadır.

BMW 220 d Yakıt Tüketimi

BMW 220d yakıt tüketimi olarak bakıldığında dizel yakıt türü bulunmaktadır. Geniş iç hacme sahip olan bu otomobil, şehir içinde 4.9 lt/ km yakmaktadır. Kuruş olarak ise kilometrede 24 yakar. Ayrıca şehir dışında ise 3.8 lt/ km yakan bu model, kuruş olarak 19 kuruş yakmaktadır. BMW modelleri içerisinde bulunur.

3 Yorumlar
  1. erol diyor

    Şehir içinde kilometrede 24 kuruş mükemmel bir oran, gerçekten bu derece uygun olacağını tahmin etmiyordum. Acaba Türkiye piyasasında bu aracın fiyatları ne kadar?

  2. Nevzat diyor

    Gerçekten ben de Erol arkadaşıma katılıyorum. 24 kuruş bir yakıt tüketiminin bulunması aracın tasarrufunu yakıt açısından oldukça iyi bir şekilde belli ediyor. Bunun yanında zaten teknik özelliklerinin de oldukça iyi belirlendiğini söyleyebiliyorum.

  3. Serkan diyor

    Aracın devir gücü, maksimum hızı oldukça beni etkiledi. Açıkçası beni en çok etkileyen durumlarından bir tanesi de bu BMW 220d modelinin dizel türünün de bulunması. Gerçekten yakıt tüketimi açısından bu büyük bir avantaj katıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.