BMW 218 i Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

0

Almanyanın ürettiği araba markaları içerisinde yer alan BMW yani uzun adı ile Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft, Alman üretimi olan araba markaları içerisinde oldukça tercih edilmektedir. Bu marka ilk olarak uçak üretimiştir. Logosunun açık mavi ve beyazdan oluşması da bunu göstermektedir. Ayrıca logosunun pervane şeklinde olması da bu durumu gösterir. BMW 218i de tercih edilen modeller arasındadır.

BMW 218i Teknik Özellikler

BMW 218i teknik özellikler açısından incelendiğinde maksimum süratinin 210 km/ saat olduğu görülür. Güç kapasitesi ise 136 bg/ 4500- 6000 dev/ dk’ tır. Dört koltuğa sahip olması da araç içinin diğer standart arabalardan daha farklı olduğunu göstermektedir. Ayrıca aracın iki kapı ve dört kapı seçeneği de vardır.

BMW 218i Yakıt Tüketimi

BMW 218i yakıt tüketimine bakıldığında aracın 52 litre yakıt deposu bulunmaktadır. Ayrıca yakıt tipi benzindir. Şehir içinde 6.2 lt/ km yakıt harcamaktadır. Bu da kilometre başına 34 kuruşa denk gelmektedir. Şehir dışında ise 4.4 lt/ km yakıt harcar. BMW modelleri içerisinde standarttır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.