BMW 218 i Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

3

Almanyanın ürettiği araba markaları içerisinde yer alan BMW yani uzun adı ile Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft, Alman üretimi olan araba markaları içerisinde oldukça tercih edilmektedir. Bu marka ilk olarak uçak üretimiştir. Logosunun açık mavi ve beyazdan oluşması da bunu göstermektedir. Ayrıca logosunun pervane şeklinde olması da bu durumu gösterir. BMW 218i de tercih edilen modeller arasındadır.

BMW 218i Teknik Özellikler

BMW 218i teknik özellikler açısından incelendiğinde maksimum süratinin 210 km/ saat olduğu görülür. Güç kapasitesi ise 136 bg/ 4500- 6000 dev/ dk’ tır. Dört koltuğa sahip olması da araç içinin diğer standart arabalardan daha farklı olduğunu göstermektedir. Ayrıca aracın iki kapı ve dört kapı seçeneği de vardır.

BMW 218i Yakıt Tüketimi

BMW 218i yakıt tüketimine bakıldığında aracın 52 litre yakıt deposu bulunmaktadır. Ayrıca yakıt tipi benzindir. Şehir içinde 6.2 lt/ km yakıt harcamaktadır. Bu da kilometre başına 34 kuruşa denk gelmektedir. Şehir dışında ise 4.4 lt/ km yakıt harcar. BMW modelleri içerisinde standarttır.

3 Yorumlar
  1. Hüseyin diyor

    Konfor ve genişliğine baktığımda 218İ serisi oldukça iyi. Bunun yanında motor ve gücünün de çok iyi olduğunu görmekteyim. Fiyatları hakkında bir araştırmanız acaba olabilir mi?

  2. hasan diyor

    34 kuruş yakıt tüketimi gerçekten çok iyi. 218i teknik özelliklerinde de hızlanmasını, motor gücünü çok iyi buldum. Şahsen benim tercih edebileceğim bir BMW modeli.

  3. Remzi diyor

    Beygir gücü ve maksimum surati gerçekten mükemmel. BMW modelleri arasında özellikle yakıt tüketimi açısından tasarruf isteniyorsa değerlendirilmesi gereken bir model bence bu BMW 218i modeli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.