BMW 218 i Active Tourer Teknik Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

2

BMW 218i Active Tourer ferah bir iç tasarıma sahip araba isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Alman araba markaları içerisinde yer alan BMW çokça tercih edilen bir markadır. BMW şirketi 1913 yılında kurulmuş olan bir firmadır. Bu kadar eski bir yılda kurulmuş olması da onların ne kadar profesyonel olduğunu göstermektedir.

BMW 218i Active Tourer Teknik Özellikleri

BMW 218i Active Tourer teknik özellikleri açısından incelendiğinde beş kapıya sahip olduğu görülmektedir. Bunun haricinde 136 bg/ 4400 dev/ dak güce sahiptir. Ayrıca maksimum sürati 205 km/ saattir. 51 litre yakıt deposu bulunan araç diğer klasik otomobillerdeki gibi özellik göstermektedir.

BMW 218i Active Tourer Yakıt Tüketimi

BMW 218i Active Tourer yakıt tüketimi açısından bakıldığında benzin yakıt tipine sahip olduğu görülür. BMW modelleri genel olarak benzin ve dizel yakıta sahiplerdir. Bunun haricinde şehir içinde ortalama kilometre başına 6.4 litre yakmaktadır. Bu da kuruş hesabı olarak 35 kuruşa denk gelmektedir.

2 Yorumlar
  1. semih diyor

    218 İ serisinde 35 kuruş yakıt tüketiminin oldukça tasarruflu olduğu söylenebilir. Bu şekilde bir yakıt tüketimi tablosunun bulunmasından dolayı da bir de BMW olduğu için tercih edilebilecek bir model olduğunu söyleyebiliyorum.

  2. Mert diyor

    Görünüşünden de anladığım üzere BMW modellerinin kolay sürüş zevkini yaşatacak bir modele benziyor. Semihe katılıyorum yakıt tüketimi açısından çok tasarruflu bir araç ve performansı da oldukça iyi şekilde yorumlanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.